Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

(Nie)Zwykła Astra G by Tcep

Postprzez Tcep » 25 kwietnia 2019, 18:54

Witam Was serdecznie,

Postanowiłem sobie założyć temat, aby mieć pewnego rodzaju dzienniczek, do którego w każdej chwili będę miał wgląd. :) A przy okazji można się dzielić tym z innymi i nawiązywać nowe kontakty. :D

Pod koniec lutego stałem się szczęśliwym posiadaczem Astry G 1.6 8v X16SZR 75km. Jest to mój pierwszy samochód i typowy daily car z racji tego, że jest zasilony LPG :D Trochę informacji na początek.

Silnik: 1.6 8v 75km.
Zasilanie: Benzyna/LPG
Wersja nadwozia: 3-drzwiowy hatchback
Rok produkcji: 04.1999
Przebieg: Około 300 tys
Kolor: Czerń Nocy ( Midnight Black ) 298 - metalik, 2 warstwy
Wyposażenie:
Obrazek

Plany:

- Wymiana wszystkich filtrów, wymiana oleju oraz świec. Zalany został: Valvoline 10w40. Wymieniony został również filtr gazu oraz regulacja gazu, ponieważ wcześniejszy warsztat nie potrafił ogarnąć tego gazu do porządku. Zaliczone: 05.03.2019r
- Kupno 2 opon, ponieważ dwie były zajechane jak koń po westernie. Zaliczone: 08.04.2019r. Wpadły Barum Bravuris 3HM 205/45/r16
- Wymiana przednich żarówek. Wpadły Philips h7 Racing Vision +150% oraz Philips W5W White Vision. Zaliczone: 08.04.2019r.
- Wymiana tarcz oraz klocków hamulcowych. Wpadnie zestaw klocków i tarcz od ATE.
- Kompletny remont silnika.
- Wymiana przewodów klimatyzacji, z racji tego, że są nieszczelne. Reszta wszystko działa.
- Ogarnięcie zderzaka, ma zarysowanie. Dodatkowo drzwi... Ktoś pod sklepem był nie uprzejmy. :-/ :-/
- Wymiana akumulatora: Centra lub Varta.

Modyfikacje poprzedniego właściciela:
- Grill Bertone - Poprzedni właściciel
- Zderzak przód OPC - Poprzedni właściciel
- Środek cały czarny łącznie z podsufitką, fotele kubełkowe.
- Felgi 16" Tomasony TN1.
- Podświetlenie liczników przez SADKA
- Przednie oraz tylne lampy black.

Moje modyfikacje:
- Felgi pójdą do odświeżenia. Mają zarysowania po dziewczynie poprzedniego właściciela. :D Na 80% wpadnie kolor Apple Candy Red - Do zrobienia.
- Dołożenie tableta. - Do zrobienia.
- Wysłanie reszty elementów do wymiany podświetlenia do Sadka :D - Do zrobienia.
- Wymiana radia oraz głośników. - Do zrobienia.
- Wygłuszenie. - Do zrobienia.
- Sterowanie radiem z kierownicy - Do zrobienia.
- Obszycie oraz dołożenie bicepsów do kiery. - Do zrobienia.

Ostatnio miałem drobną niespodziankę... Okazało się, oczywiście jak już samochód zaholowałem na warsztat, że padł mi wtrysk paliwa i kompletnie wszystko było zalane... Nawet odpalanie na gazie nie działało. Wtrysk naprawiony, auto śmiga dalej. Przy okazji mechanik sprawdził mi cały układ klimatyzacji, okazało się, że na dwóch przewodach jest nieszczelność i będę je również wymieniał przy remoncie silnika na dniach. Ale na pierwszy ogień w aucie będę wymieniał tarcze oraz klocki przód/tył wraz z płynem hamulcowym bo szczerze mówiąc nie wiem czy ktoś to ruszał wcześniej. Autem mam zamiar wybrać się nad morze w tym roku, więc do sierpnia wszystko ma być tip top.

Teraz słów kilka o silniku... Mechanik ostatnio również mierzył mi kompresje silnika, niestety spadła ona dość znacznie, już nie pamiętam teraz poszczególnych wartości. Długo zastanawiałem się co robić, swap czy remont. Szukałem auta na przeszczep, ale niestety nic ciekawego nie znalazłem. Z racji tego, że musiałbym po prostu wszystko zmienić. Dlatego ostatecznie zdecydowałem się na REMONT. Jest to typowy mieściuch, którym poruszam się do pracy i ogółem przemierza on w głównej mierze miasto. 2-3 Razy w miesiącu trafi się jakiś dalszy wypad, ale na tą chwilę wystarcza. A, gdy moja druga połówka zda w końcu :568: prawko autem będzie się ona poruszać, a ja mam w planach przesiąść się na coś mocniejszego. :>

Remont silnika będzie od a do z. Głowica pójdzie do kompletnego remontu, uszczelniacze, prowadnice, docieranie zaworów i planowanie. Do tego zobaczymy jak wygląda blok i czy kupi się tylko pierścienie i panewki, czy blok również poleci do tulejowania. A reszta standardowo WSZYSTKIE uszczelki, rozrząd wraz z pompą wody oraz przy okazji wymieni się termostat. Miska olejowa również będzie wymieniona bo ta cieknie, z racji tego, że jest nie udolnie poklejona czymś... A na koniec wszystkie filtry oraz olej, tym razem wleci 5w30.

A teraz trochę zdjęć, jeszcze poprzedniego właściciela:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tcep

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Seweryn
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR
Pojemność: 1598

Re: (Nie)Zwykła Astra G by Tcep

Postprzez ZiomeK » 26 kwietnia 2019, 00:28

Całkiem ładne wozidełko, felgi jak by były 17 było by malinowo ;)
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Re: (Nie)Zwykła Astra G by Tcep

Postprzez Tcep » 29 kwietnia 2019, 15:26

ZiomeK napisał(a):Całkiem ładne wozidełko, felgi jak by były 17 było by malinowo ;)
Nie wykluczam bo i tak najprawdopodobniej wleci gwint. :D

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Edit

Żeby nie było, że nic się nie dzieje... Pełen zestaw do wymiany hamulców zamówiony. Wybór padł na tarcze i klocki firmy ATE. Czytałem, że ostatnio są problemy z tarczami tej firmy, ale postanowiłem zaryzykować. Myślę, że będzie ok.

Kwestia remontu. Jak pisałem wszystko ma być na tiptop, dlatego chciałbym z Wami skonsultować co jeszcze wymienić lub zrobić, gdy wszystko i tak będzie rozebrane.
- Głowica idzie do kompletnego remontu. Planowanie, uszczelniacze, prowadnice, docieranie zaworów.
- Blok - zobaczymy z znajomym czy wymieniamy tylko pierścienie i panewki, czy blok również pod nominał.
- Czyszczenie przepustnicy, silniczka krokowego
- Wymiana termostatu przy okazji jak wszystko będzie rozebrane.
- Standardowo rozrząd z pompą
- Płyny, olej, filtry
- Uszczelki:
- Uszczelka głowicy
- Uszczelka pokrywy zaworów
- Uszczelka kolektorów
- Poduszka silnika bo już w kiepskim stanie jest
- Simering
- Uszczelniacz
- Uszczelka aparatu
- Uszczelka miski olejowej, korek spustowy
- Śruby do glowicy

O czymś jeszcze zapomniałem? Jakieś sugestie co jeszcze wymienić?
Olej wpadnie tym razem Liqui Moly Mos2 10W40.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio edytowano 29 kwietnia 2019, 19:28 przez Gaw0r, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie pisz posta pod postem przed upływem 7 dni, używaj opcji edytuj!
Tcep

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Seweryn
Auto: Astra G
Silnik: X16SZR
Pojemność: 1598

Powrót do Astra G