Zaloguj    Zarejestruj

1.8 XE Dławi

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

1.8 XE Dławi

Postprzez Karolsxp » 9 stycznia 2019, 02:28

Witam. Posiadam auto z 1.8 xe i moje problemy polegają na tym, że gdy po postoju np nocy całej gdy odpalam obroty wskocza na 1200 i opadna 800 tak jakby sie dlawił i tak 2-3 razy zabuja i stoja 1200 az ssanie spadnie czasami normlanie odpali i odrazu trzyma 1200 i dodam ze jak zabuja obrotami sie unormuje to zaraz zgasze i juz jak odpale to jest dobrze, druga rzecz to auto na jalowym jak stoi ma czasami delikatne drgania i takie strzaly jakby zaplon wypadal czuc to w kabinie, 3 rzecz to gdy przyspieszam przewaznie jak wiecej gazu dodam to go dlawi jakby ktos mi zahamował albo ma duszenie gdy przyspieszam czuc ze chce jechać ale ma problem sie wkrecac a potem jakby turbo sie obudziło choc nie mam. Np wyjeżdżam na droge ekspresowa i wciskam pedał w podłogę to tak mniej wiecej przy 3.5tys obrotow przydławi się najczesciej jak przejezdzam przez spiacego policjanta 2bieg przejade i dodam gazu i nagle go przydlawia jakby ktos mi zahamowal i nagle dalej jade zdarza sie to sporadycznie jest tak ze 2dni nic a 3 to co drugie przyspieszanie nie wiem czy te 3 usterki mam powiązane czy nie dodam jeszcze ze na jalowym mam spalanie 0,9-1,0 a zauwazylem ze gdy nacisne na pedal hamulca to spalanie spada na 0,6 +- 0,1 i zaraz znowu powraca na 0,9 i mam wrazenie ze auto nie drzy na jalowym. Auto właśnie u mechanika powstala diagnoza ze to wina sterownika simtec 71.6 sprawdzali go calego niby. Dodam ze sam probowalem sprawdzac cos to przeplywka podmieniana 9kg/h sondy pracuja jak powinny cewki nie mam zeby podmienic, swiece zmienione na 1 elektrodowe. Mechanik jeszcze powiedzial mi ze niby jakis blad od przeplywki ale powiedzial ze to stawia wine od sterownika. przepustnica podmieniana wyczyszczona uszczelka nowa, termostat vernet caly. czy cos mam sprawdzić mam dostep do op-coma. I pytanie czy mam dawac sterownik do naprawy czy wymieniac na drugi uzywany? Naprawa bym kontaktowal sie z Jokeros. Błedów brak jakichkoliwek. Dzieki za pomoc pozdrawiam.
Karolsxp

-#USER

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Imie: Karol
Auto: Astra
Silnik: XE
Pojemność: 1.8

Powrót do Silnik i osprzęt