Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Astra H Kombi 2006 - OPC LOOK

Postprzez Pvweu » 21 czerwca 2018, 08:29

Witam,
Na wstępie przepraszam jeśli napisałem w złym dziale.

Posiadam Astre H kombi z 2006 roku i chciałbym dołożyć do niej lotkę, grill, progi oraz dokładki zderzaków.

Czy jesteście mi wstanie w prosty sposób napisać, które elementy z jakich samochodów pasują do mojej wersji?
Wiem, że z GTC raczej nic nie podejdzie. Wiem również, że lotka musi być dedykowana pod kombi, progi również.

Temat tyczy się głownie dokładek zderzaków i grill'a.
Chodzi mi o to, czy np. grill z HB będzie pasował do mojej Asterki, czy ma znaczenie przed i po lift?
Tak samo dokładki zderzaków: czy mogę zainstalować je z HB? A jeśli tak, czy wersja lift/po lift ma znaczenie?

Dlaczego pytam o HB? Ponieważ jest ich zdecydowanie więcej na aukcjach niż do kombi.

Nigdzie nie mogłem znaleźć takiej "rozpiski" dlatego postanowiłem napisać tutaj :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc :564:
Pvweu

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Paweł
Auto: Astra H
Silnik: Z16XEP
Pojemność: 1.6

Re: Astra H Kombi 2006 - OPC LOOK

Postprzez Sylwesters7 » 21 czerwca 2018, 09:07

Pvweu, hb i kombi ma ten sam przód a natomiast gtc i twintop mają też ten sam. Przed i po lifcie chyba się nie różni.
Możesz zrobić tak:
Kupić zderzak i grill i gtc i będzie pasować bez problemów
Kupić grill od gtc i próbować dopasować do zderzaka od kombi/hb podobno wystarczy odciąć dolne mocowania ale sam nie sprawdzałem.
Kupić gril dedykowany do kombi/hb i następnie próbować dopasować dokładkę zderzaka opcline do ori kombi/hb ale nie jestem pewny czy spasuje.
Ja bym poszedł w pierwszą opcję.
Różcnia polega na tym że zdrzak gtc/TT jest bardziej ostry, ma takie przetłoczenie jak na masce natomiast ten w kombi/hb jest płaski. Mam dwa więc widziałem różnice a grill różni się dolnymi mocowaniami a tak to raczej jeden czort.
Dokładkę tył, lotkę klapy i progi szukaj do kombi natosmiast przód załóż zderzak od gtc z dokładką opc line 1 albo zderzak opc lub opcline 2 plus do tego grill od gtc
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Re: Astra H Kombi 2006 - OPC LOOK

Postprzez GOREK » 21 czerwca 2018, 13:34

Po pierwsze jeśli nie zmieniasz zderzaka przedniego to tak:
-grill pasuje 5d kombi (3d gtc tt pasuje po zmianie zderzaka)
-dokładka przód różnica w lift polift ( jak u góry)
-progi tylko i wyłącznie od kombi musza być
-tylna dokładka bez znaczenia byle od kombi
-lotka tylko od kombi

Jest pakiet laminatów na allegro za 750zł dokładki progi lotka, to dobra cena nawet jak za laminaty ;)
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Opel Motorsport
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Powrót do Tuning zewnętrzny