Zaloguj    Zarejestruj

Sedan Kamila

Astra I

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Sedan Kamila

Postprzez valdi2627 » 18 maja 2018, 12:38

Dzialaj Kamil dalej. Nie przejmuj sie innymi. Na plus ze sam prace wykonujesz sam,to sie ceni. Niektorzy z forum na wymiane filtra kabinowego jada do mechanika a maja najwiecej do powiedzenia. I
Panowie zluzujcie troche bo az przykro sie nie raz was czyta. Sylwek jak cie stac malowac zderzaki co roku to maluj. Nie musisz obnosic sie z bogactwem publicznie. Wiekszosc z nas czasami. musi poswiecic sie aby odlozyc na mody.
Nie mowie ze nie ma byc krytyki,bo czasami daje sile do dzialania.
Aktywnych tematow na forum jest moze z 50. A jeszcze do ModTeam to nie dotarlo
Sorry Kamil za OT. Ale ja nie moge patrzec na to. Dzialaj dalej
valdi2627

-#USER

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Waldek
Numer klubowy: nie posiadam
Auto: Opel Astra/Corsa
Silnik: C20NE/x14sz
Pojemność: za mała
Telefon: 669725357

Postprzez Adam91 » 18 maja 2018, 13:49

Valdi, po co wciągasz tu wątek ModTeamu? Nie rozumiem jaki ma to związek w tym momencie. Sylwek i Felek zdaje się że wypowiadali się za siebie samych a nie za ModTeam, ponadto jakoś nie zauważyłem, żeby Sylwek, jak to ująłeś, "obnosił się z bogactwem", bynajmniej chodziło tu o porównanie, nie czasem? :566:

Kamil, działaj dalej ale rób to z głową. Krytyki się nie uniknie, czasami parę gorzkich słów trzeba zebrać, wiem co mówię :) Fajnie że ogarniasz sam, to się bardzo ceni.
Co do folii, nie jestem ekspertem bo przyciemniane folią szyby to totalnie nie mój klimat, ale tak jak Waldek mówi, musisz mieć określoną przepuszczalność z przodu (czołowa i boczne szyby). Pozwolę sobie jednak na poprawkę, dopuszczalna przepuszczalność to minimum 70%.

W przypadku Nissana którego wrzuciłeś szyby są zielone - czyli można przyjąć że mają już to fabryczne przyciemnienie o 30%, co daje nam tę minimalną przepuszczalność 70% (bo nie obraź się ale ja na tych fotach nie widzę żadnej folii z przodu). W świetle przepisów nie powinno się takiej szyby przyciemniać mocniej, bowiem ograniczy to widoczność i w przypadku kontroli może skończyć się zabraniem dowodu - policjanci głupi nie są, podobnie jak diagności na SKP.
Skoro masz białe szyby, to myślę że możesz pokusić się o folię 30% na przód, ale upierdliwy policjant i do tego się przywali. Jednak czy emisja ciepła i UV zmaleje? Moim zdaniem raczej nie (ale pewności nie mam). Żeby wyeliminować zbytnie nagrzewanie się wnętrza, najlepiej byłoby zastosować szybę solar (odbijającą ciepło), ale do eFki chyba takich szyb nie robią :/
Adam91

Administrator

Województwo: Wielkopolskie
Imie: Adam
Numer klubowy: K029
Auto: Astra G Bertone Coupe
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1796 cm3
Telefon: 669-309-814

Postprzez Sylwesters7 » 18 maja 2018, 16:33

valdi2627, nie obnoszę się tylko Kamil wprost nawiązał do tego że co roku usuwałem rdze w bordowej astrze i to wiocha..... Cóż przywiązuję do tego bardzo dużą uwagę i mam całkowicie inne gusta jeśli chodzi o zmiany w aucie więc jest jak jest.

Adam91, ja tam też specem nie jestem ale gdzieś kiedyś może na motoznafcy był test przepuszczalności światła przez szyby. Pokazane było że szyby w samochodach można maxymalnie okleić bez barwną folią bo każda inna przekracza normę. Szyba nie ma 100% przepuszczalności zwłaszcza nowsze które mają już tam jakieś zabarwienie więc poprostu folia 70-80% już powoduje efekt że nie przejdziemy kontroli jak się przyczepi misiek.
pierwszy z brzegu link
https://autokult.pl/10524,folie-samocho ... janie-szyb

Wyraziłem tylko swoje zdanie na temat przyciemniania szyb w samochodach typu sedan hb. Więc nie mieszajcie do tego MT czy Zarządu.
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez ZiomeK » 23 czerwca 2018, 13:51

Hej! jak tam ruszyłeś coś do przodu dalej z Asterką ?
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez kamil bula » 25 czerwca 2018, 22:49

Hej! Miło, że pytasz. Działam mało, bo bywam w domu po 2-3 dni w tygodniu. Na montaż i lakierowanie czekają czujniki parkowania, zdemontowałem listwy boczne i są w trakcie szlifowania. W kolor nadwozia pójdą też listwy dachowe, ale z tym się nie śpieszę. Polakierowałem klamki zewnętrzne oraz wymieniłem sprężynki w przednich klamkach. Zamontowałem półkę pod schowek pasażera. Zdobyłem dzieloną lampkę podsufitki z Vectry B, tę z elektroniką i mikrofonem. Astra będzie robione wyciszenie wnętrza, w tym dach i drzwi. Na dniach pojadę z bratem po alu felgi 14". Sprzedałem 13" Irmscher z pierwszych zdjęć z oponami letnimi i założę alu na zimówki. Mało jeżdżę i szkoda, żeby opony niszczały. Szukam nieuszkodzonych lusterek do lakierowania. Blenda tył też pójdzie w kolor. Chętnie bym delikatnie przyciemnił tylne lampy, ale nie wiem jak z przeglądami i policją. Astra wygląda trochę złomiasto z tymi kołami i bez listw. Będą też zdejmowane przednie błotniki i lakierowane od dołu do wys. listew. Usuwanie niewielkiej rdzy z podwozia, na nadwoziu 8 rok na razie nic się nie dzieje.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kamil bula

-#USER

Imie: Kamil
Auto: Astra F
Silnik: C14NZ
Pojemność: 1.4

Postprzez felek666 » 25 czerwca 2018, 23:48

klamki ci ładnie wyszły, ale czy nie za dużo chcesz pomalować? ja bym jednak listwy na dachu zostawił dla kontrastu :568:
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez ZiomeK » 26 czerwca 2018, 10:02

Fajnie ze działasz sam ;) I robisz to jak się należy a nie sztuka dla sztuki :564: Już coraz rzadziej można spotkać zadbana Astrę F
ZiomeK

Klubowicz

Postprzez kamil bula » 29 września 2018, 00:04

Kilka zdjęć obecnego wyglądu Astry:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kamil bula

-#USER

Postprzez ZiomeK » 1 października 2018, 08:56

Wygląda na bardzo zadbany egzemplarz :564: Kiedy przodek w kolor ?
ZiomeK

Klubowicz

Postprzez Tomek (Astra) » 1 października 2018, 20:40

Hmm... też przechodziłem ten etap. Wszystko w kolor to podstawa. Zderzak w kolor i białe kierunkowskazy odmienią Astrę nie do poznania. Wiem, że wiele osob nie jest zwolennikami lexów, ale mi się bardzo podobają, a przede wszystkim są bardzo praktyczne. Pomyśl o nich.
Tomek (Astra)

Klubowicz

Województwo: Małopolskie
Imie: Tomek
Silnik: C20xe
Pojemność: 2000

Postprzez kamil bula » 6 października 2018, 00:45

Przód na pewno już po zimie. Może uda mi się jeszcze zrobić listwy boczne i lusterka, albo chociaż same lusterka. Tylne lampy moim zdaniem to tylko seria. MOŻE je delikatnie przyciemnię i tyle. Białe kierunkowskazy będą przy okazji naprawy błotników. Czekają także halogeny. Gdyby był czas, no i chęci, felgi zrobiłbym na grafit.
kamil bula

-#USER

Poprzednia strona

Powrót do Astra F