Zaloguj    Zarejestruj

Czekolada

Dział wyłącznie dla samochodów Klubowiczów ATT

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Czekoladka by Konradopel - sedan na wypasie

Postprzez GOREK » 17 lipca 2018, 07:05

Kolor jest bajka a koła to mistrzostwo jak dla mnie idealnie tu pasują :564:
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Opel Motorsport
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez Konradopel » 26 lipca 2018, 18:28

Ostatni weekend wraz z rodziną spędziliśmy bardzo intensywnie.

W sobotę wybraliśmy się na Wielkopolski Spot Opla. Na pierwszej edycji tej imprezy, która ma być cykliczna zjawiło się około 80 aut. Głównym założeniem imprezy był chillout na plaży, i tak też spędziliśmy większą część dnia. Ku mojemu zaskoczeniu czekoladka zdobyła bardzo duże uznanie sędziów, zapewniając nam trofea w aż 3 kategoriach :D
Top 3 Best Car
Top 3 Best Interior
i najważniejsza dla mnie Top 3 Best Shine 8-)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Niedziela oznaczała dla nas zlot "na własnym podwórku". Wraz z ekipą około 30 opli z Grupy Opel Rusch, nawiedziliśmy odbywający się również po raz pierwszy, i również jako zapowiedź imprezy cyklicznej grudziądzki Summer Moto Meeting.
Ku zaskoczeniu nawet samych organizatorów, na błoniach nadwiślańskich pojawiło się ponad 200 samochodów różnych marek.
Tutaj wydawało się że nie ma szans sięgnąć do puli pucharów, ponieważ jedyną kategorią motoryzacyjną która mogła by dotyczyć naszej Astry było "najlepsze auto zlotu" które jak sama nazwa wskazuje mogło być tylko jedno, a naprawdę grubych projektów nie brakowało. Znalazłem się jednak w silnej 5 osobowej reprezentacji Opel Rusch wystawionej do drużynowego przeciągania liny. Choć sami w to nie wierzyliśmy aż do ostatniej chwili, pokonaliśmy w pięknym stylu wszystkie pozostałe ekipy sięgają dumnie po nagrodę dla najlepszych "dzików". Muszę przyznaj że emocji przy tym było co nie miara.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz czas na przygotowania do Opel Rush Summer Event 19.08.2018 w Toruniu
Konradopel

Klubowicz

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Konrad
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Pojemność: 1.4
Telefon: 694683261

Postprzez makaba » 27 lipca 2018, 09:48

Astra J w sedanie co raz bardziej zaczyna mi się podobać. Niedługo może wyprzedzić kombi i wejść na 1 miejsce. Dobrze utrzymane auto, oby tak dalej.
makaba

-#USER

Województwo: Lubelskie
Imie: Mateusz
Auto: Astra F/BMW E91
Silnik: N47D20C/C14SE
Pojemność: 1.4/2.0

Postprzez Konradopel » 28 sierpnia 2018, 21:43

Dzięki Mateusz :564: Cieszę się że tak wiele osób dzięki niej zmienia zdanie na temat sedanów :)

Sezon zakończony, czas posiedzieć w fotelu i odpocząć... choć mam nadzieję że to jeszcze nie koniec modów na ten rok.
Podczas udziału w naszym ostatnim zlocie w tym sezonie, czyli Opel_Rush Summer Event 2018 Toruń Astra potwierdziła swoje znakomite przygotowanie detailingowe zgarniając kolejną już statuetkę z kategorii Top 3 Best Shine :!:

No cóż, poprzeczkę powiesiłem sobie wysoko, teraz kombinuję co zrobić w tym temacie na przyszły sezon, żeby było jeszcze większe WOW.

Przy okazji po raz pierwszy doceniono felgę, co było miłym, ale jednak zaskoczeniem. Sam uważam że jest ładna, no i wiadomo że rozmiar robi swoje, ale jestem świadomy że nie wpisuje się w bieżące trendy i d***y nie urywa. Świadomie stawiałem na klasyczny wygląd i ponadczasowość formy. Krótko mówiąc elegancko ale zachowawczo. A tu cyk! top 3 best wheel na bądź co bądź dużym evencie z masą mega dobrych projektów. :546:

Obrazek
Obrazek
Konradopel

Klubowicz

Postprzez SOUTYSIE » 30 sierpnia 2018, 04:42

Kierunki miodzio. sam bym takie wsadził do swojej AG , gdzie parkujesz ?? :D
SOUTYSIE

Klubowicz

Województwo: Dolnośląskie
Imie: Krzysiek
Numer klubowy: K072
Auto: Astra G
Silnik: 1.6x2
Pojemność: 1597 x2
Telefon: sony xperia Z3

Postprzez Konradopel » 30 grudnia 2018, 15:21

Zima, zima... nie wiele się dzieje... Jest czas na bieżące tematy eksploatacyjne. Uszczelka pod pokrywę zaworów bo zaczęło mocno lecieć, zmiana oleju w skrzyni, tak profilaktycznie, i wymiana tulei wahacza na poliuretan, bo fabryczne szybko się poddają nawet przy delikatnym obniżeniu kitem.
Obrazek

W międzyczasie miałem urodziny, był mikołaj i pozbierało się trochę gratów do audio. Gra już znacznie lepiej niż fabryka, do normalnego słuchania w czasie jazdy wystarczy, jednak docelowo przydał by się jeszcze wzmacniacz czterokanałowy plus jakaś skrzyneczka z monoblokiem do bagażnika.
Obrazek

Centralny:
Obrazek

Tweetery:
Obrazek

Przód:
Obrazek

Tył:
Obrazek
Konradopel

Klubowicz

Re: Czekolada

Postprzez Konradopel » 21 września 2019, 22:44

Część, długo nie odświeżałem tematu.
Od przyszłego sezonu astra staje się daily mojej żony i również ona będzie jeździła nią na zloty.
Muszę przyznać że obie pasują do siebie dobrze i dodają sobie na wzajem uroku.

Obrazek

Ja rozwijam obecnie w końcu swój wymarzony projekt youngtimera. Oczywiście jako wierny fan marki mogłem wybrać tylko Opla! Szczegóły poznacie w przyszłym roku, najpóźniej po OWLA. Chcę sobie zostawić trochę miejsca na efekt zaskoczenia w szerszym gronie bo bliżsi znajomi i tak już wiedzą co kombinuję.

Nie oznacza to jednak że porzucam Czekoladkę, zamierzam w najgorszym wypadku dokończyć chociaż temat mocy, co oznacza modyfikację turbo i ponowne strojenie. W końcu Ania nie może spóźniać się do pracy ;)

Teraz cofnijmy się trochę w czasie. Przed sezonem 2019 zaplanowana była wymiana całego układu wydechowego na kwasa. To jeden z elementów które mają prowadzić do poprawy osiągów. Ponieważ pojawiła się okazja zakupu dokładki z kombi biturbo która ma wycięcia na końcówki po obu stronach, decyzja mogła być tylko jedna. Przy okazji zdecydowałem że tym razem modyfikację dokładki wykonam całkowicie samodzielnie.
Obrazek
Pod maską zagościł DP 2,5" decat z emulatorem drugiej lambdy
Obrazek
Dalej układ 2,25" z dwoma tłumikami przelotowymi (miał być cichy) i wyjściem na dwie końcówki (dmucha równo na obie strony). Całość poskładana na v-bandy z fmic.
Obrazek
Wszystko zwieńczyły wypolerowane na nowo, dwie końcówki z Mercedesa CL. Są niemal identyczne z oryginalnym owalem Opla, zostały jednak "ścięte" po skosie na bok, dzięki czemu niemal idealnie zgrywają się z linią zderzaka, a właściwie dokładki. Jak zawsze najważniejsze są detale.
Obrazek

Na koniec link do nagrania z brzmieniem wydechu:
https://www.youtube.com/watch?v=dzv-I4_L-1k

I prezentacja Astry, w ostatniej sekundzie nagrania słychać jak to gra pod obciążeniem:
https://www.youtube.com/watch?v=EsA_AVg1q7g
Konradopel

Klubowicz

Postprzez marny » 22 września 2019, 10:41

Konradopel, ciesze sie, ze mimo ze teraz Anka bedzie nim jezdzic, to nie porzuciles tematu. Wydech zrobiony fajnie... glosnosc to kwestia tego co kto lubi. Mi osobiscie brakuje ciut glosniejszego "gangu" ale moze,sie to zmieni po poprawie mocy...
A... i jak tylko skoncze ogarniac mechanike to czeka nas cwiara :564:
marny

ModTeam

Postprzez Ventura » 22 września 2019, 17:51

noo fajna sprawa, wydech pierwsza klasa :) tylek też teraz elegancko wygląda z tymi końcówkami :564:
Ventura

Zarząd

Postprzez ZiomeK » 22 września 2019, 18:00

Dobra robota, wydech pierwsza klasa ;) dokładka też niczego sobie :564: już jestem ciekaw o jakim klasyku tutaj mowa :)
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez marny » 22 września 2019, 19:42

ZiomeK, bardzo rzadkim egzemplarzu... :)
marny

ModTeam

Postprzez Konradopel » 8 stycznia 2020, 23:54

Czas się chyba przyznać bo w erze fejsa i tak nic się na dłuższą metę nie ukryje.
Obecnie pracuję nad Asconą C Cabrio, rocznik '86, silnik 1.8 115KM (18E).
Jedna z 3342 wyprodukowanych sztuk, a właściwie przerobionych z sedana.
Na sezon przede wszystkim mam w planach wymianę poszycia dachu, oraz piaskowanie i malowanie proszkowe stelaża. Wpadnie też niższe zawieszenie, ale czy to już gleba to kwestia dyskusyjna. Będzie to niemiecki zawias K.A.W. -75/-60, kit w skład którego wchodzą amorki i springi. Jak widać auto jest na żółtych i główny kierunek działań to odrestaurowanie, a modzenie ograniczone do minimum. To co widać na zdjęciach to już jest po kilku miesiącach dłubania, a końca nie widać.

Obrazek

Obrazek

Na OWLA astrą pojedzie Ania (ma już swoje blachy zlotowe ;) ) Jednak Astra lepiej pasuje do niej, mi leży klasyka.
Zmian wizualnych miał być koniec ale znowu coś mi się tli w głowie. Pojęcie skończonego projektu nie istnieje!!!

Obrazek
Ostatnio edytowano 9 stycznia 2020, 21:34 przez Konradopel, łącznie edytowano 2 razy
Konradopel

Klubowicz

Postprzez Ventura » 9 stycznia 2020, 14:56

Konradopel, zdjęcia nie wyświetlają się :)
Jednak, że już widziałem wcześniej, to bardzo fajne auto. Rzadkie i ciekawe. Dobrze, że jest w dobrych rękach i będzie cieszyć oko Twoje i innych ;)
Ventura

Zarząd

Postprzez Konradopel » 9 stycznia 2020, 21:40

Adrian dzięki za miłe słowa.
Zdjęcia już ogarnięte.
Konradopel

Klubowicz