Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Naprawa,regeneracja ograniczników drzwi.

Postprzez przemek822 » 2 lipca 2010, 09:10

Najpierw przybliżę co mnie pokusiło do tego o czym będę pisał.
Otóż drzwi kierowcy w mojej asterce strzelały mi w tyłek,ogranicznik drzwi słabo trzymał nawet gdy auto stało na równym terenie.Gdy wsiadałem to drzwi za mną robiły jebbb.
Korzystając z tego iż robię boczki i mam je pościągane postanowiłem zakupić inny ogranicznik do moich drzwi.Ogłosiłem się na forum ale nikt się nie zgłaszał ,z ciekawości rozebrałem ogranicznik.

Teraz napiszę co zrobiłem:
Pierwsze co to po rozebraniu ujrzałem tonę starego smaru który tylko ułatwiał jeszcze klepanie po tyłku.Należy wszystko dobrze wyczyścić rozpuszczalnikiem i już ten zabieg daję odczuwalną poprawę.
Zęby ogranicznika mało co się ścierają , po rozebraniu ogranicznika i obadaniu stwierdziłem iż to takie gumki które tam są odpowiadają za to jak trzyma ogranicznik.Z czasem te gumki się wyrabiają i robią się bardziej płaskie.Trzeba po prostu coś podłożyć po to aby zwięszczyć troszkę grubość tych gumek.Tym sposobem trzeba większej siły aby zęby ogranicznika rozszerzyły plastiki z tulejkami obrotnymi i pozwoliły na ruch.

Ja użyłem taśmy dwustronnej , z tym że to musi być taśma taką gąbczasta a nie tak cienka zwykła.Można podłożyć tam coś innego , ja miałem taśmę i akurat bardzo dobrze się przydała.Przyklei się i nie spada więc łatwiej i szybciej.Jest taka gąbczasta ,miękka więc amortyzuje jak te gumki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Panowie po tym zabiegu moje drzwi kierowcy teraz chodzą ,,ciężko'' ,nie klapią w tyłek ,trzymają się jak cholera.Muszę przykładać siły aby otwierać i zamykać ,nawet gdy auto pochylone ogranicznik trzyma konkretnie.Wcześniej latały jakbym nie miał ogranicznika.
Przy okazji zrobiłem w ten sposób resztę ograniczników bo nie mam boczków obecnie ,mimo że reszta trzymała mi dobrze to i tak zrobiłem aby trzymały jeszcze lepiej.
Po zamontowaniu na auto delikatnie psikłem smarem ,już nie będę smarował ograniczników smarem typu ,,pasty''.Po tym co tam zobaczyłem uznałem że to trzeba jedynie psikać smarem płynnym typu WD-40

Mam nadzieję że temat nie zostanie usunięty i komuś się przyda bo naprawę różnica jest kolosalna.
przemek822

Re: Naprawa,regeneracja ograniczników drzwi.

Postprzez Todi » 2 lipca 2010, 15:06

super wstawka powiem ci że mam to samo i potrafi deberwować powiedz tylko jeszczse jak wyjełeś ogranicznik z dzwi
Todi

-#USER

Postprzez Joszi » 2 lipca 2010, 16:56

a mnie to nie denerwuje :D Już się nauczyłem tak wysiadać że nie muszę zamykać drzwi za sobą :D mało tego - jak pobujam autem to się drzwi same zamkną :D
Joszi

-#USER

Postprzez przemek822 » 2 lipca 2010, 18:36

Aby wyjąć ogranicznik trzeba zdjąć boczek drzwi,jakby ktoś nie wiedział jak to zrobić to na forum znajdzie informacje.Gdy boczek już ściągniemy to wystarczy otworzyć drzwi ,odkręcić dwie śruby które trzymają ogranicznik oraz wybić ten bolec który trzyma ogranicznik do auta.
Po odkręceniu wsadzamy rękę w drzwi i wyjmujemy sobie ogranicznik,naprawdę bardzo prosto wymontować ogranicznik.Śruby które go trzymają są oczywiście tu gdzie mamy ten ogranicznik i widać to na otwartych drzwiach.
przemek822

Postprzez n0zyk » 1 listopada 2010, 12:23

A ja mam pytanie. U mnie te ograniczniki słabo trzymają i tak "cykają" podczas zamykania oraz podczas jazdy czasami. Irytujące to jest. Czy ta operacja którą opisałeś pomoże na wyżej wymienione dolegliwości? :>
n0zyk

Postprzez waldek_x » 2 listopada 2010, 08:55

n0zyk, podczas jazdy jak coś stuka, to przeważnie jest to luz na bolcach od zawiasów drzwi. Poruszaj drzwiami otwartymi góra dół i będziesz widział, ewentualnie może byc ten bolec już do wymiany ten od ogranicznika.
waldek_x

-#USER

Postprzez n0zyk » 3 listopada 2010, 11:22

waldek_x napisał(a):n0zyk, podczas jazdy jak coś stuka, to przeważnie jest to luz na bolcach od zawiasów drzwi. Poruszaj drzwiami otwartymi góra dół i będziesz widział, ewentualnie może byc ten bolec już do wymiany ten od ogranicznika.

Na bolcach od zawiasów czy na tych bolcach od ogarnicznika? Bo je już zmieniałem i nic to nie dało :(
n0zyk

Postprzez toka » 6 listopada 2010, 10:11

u mnie te ograniczniki strasznie klikają przy otwieraniu drzwi, a trzymają bardzo dobrze. jest opcja przesmarowania bez rozbierania boczka?
toka

-#USER

Postprzez marcel » 15 listopada 2010, 00:48

Ja miałem takie klikanie przy drzwiach ostatniej zimy jak poślizgiem lekko w zaspę wjechałem i zrobiłem tak jak kolega wcześniej pisał czyli trzymając drzwi poruszałem je góra-dół i pomogło.
marcel

-#USER

Postprzez Głowako » 16 lipca 2014, 21:25

ja też nie lubię jak drzwi robią same co chcą :) dobrze że można zregenerować ogranicznik
Głowako

-#USER

Postprzez jogus48 » 17 lipca 2014, 15:06

guzik warta jest ta regeneracja. izolacja się zaraz zetrze. wiem, bo kiedyś tak zrobiłem
jogus48

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Przemek
Auto: astra
Silnik: C20XE + Coscast
Pojemność: 1998cm^3

Powrót do Astra F