Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Astra G 1.6 16v 101km 2001r Z 16 XE benzyna

Postprzez clant9 » 19 marca 2016, 19:28

Witam.

Od lutego jestem posiadaczem samochodu wymienionego w temacie.
Mam problem z samochodem praktycznie od momentu zakupu, samochód gaśnie podczas jazdy i zmiany biegów na niskich obrotach, strasznie szybko spadają obroty (przynajmniej tak mi się wydaje). Samochód wyłącza się na zimnym jak i na rozgrzanym silniku. Któregoś dnia podczas wyłączenia się samochodu w trakcie jazdy pojawił się Chech Enging, pojechałem do mechanika podłączył komputer wyszło ze możliwa przyczyna zawór egr. Jestem osoba raczej mającą 2 lewe ręce jeżeli chodzi o samodzielne rozwiązanie usterki. Poszukuje podpowiedzi ew wskazania co mógłbym wymienić u mechanika oraz żebym nie został zbytnio oszukany i naciągany na części które mogą nie mieć nic wspólnego z problemem
Wymieniłem już zawór egr przez 2 dni wszystko było w porządku samochód nawet raz nie zgasł. Natomiast problem powrócił.
Po zakupie zostały wymienione filtry oleje paski świece, dodam ze samochód nie gaśnie jeżeli jest uruchomiony na postoju, gaśnie tylko podczas jazdy.
Może ktoś miał podobny problem?
Może ktoś orientuje się co może być nie tak?
clant9

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: Maciej
Auto: astra g
Silnik: Z 16 XE
Pojemność: 1.6
Telefon: 508653649

Re: Astra G 1.6 16v 101km 2001r Z 16 XE benzyna

Postprzez jokeros » 20 marca 2016, 18:10

Przyczyn może być kilka,kilkanascie.EGR niepotrzebnie wymieniales jak sam widzisz.Dlatego stwierdzam ze poprzez forum/internet nie naprawisz samochodu gdyż można tylko wrozyc co może być a ty będziesz wymieniał inne niepotrzebne czesci.
Poszukaj odpowiedniego warsztatu ze sprzętem i wiedzą.
Jak nie ogarniesz to zapraszam do swojego,zrobie.
Pozdrawiam i zapraszam na www.cartronic.biz
jokeros

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Daniel
Auto: DS4
Silnik: RHD++
Pojemność: 2.0
Telefon: 505541309

Re: Astra G 1.6 16v 101km 2001r Z 16 XE benzyna

Postprzez clant9 » 30 marca 2016, 15:21

Witam ponownie.

Byłem ostatnio w serwisie opla w Ożarowie Mazowieckim, mechanik który zajął się moim samochodem stwierdził poprzez odczyt z komputera ze mam za niskie obroty ustawione na poziomie 720. Stwierdził ze powinno być powyżej 800 najlepiej 850/860. Powiedział również ze komputerem nie może ustawić mi wyższych obrotów. On stwierdził że to jest przyczyna ze samochód gaśnie.

Dodatkowo zwrócił uwagę na prawdopodobnie błąd licznika. (film), oraz na to ze na wizycie u elektryka samochodowego, elektryk nie wykrył silnika.? nie bardzo wiem tutaj o co chodzi.

https://youtu.be/3U89aAGu3V0

Jestem dodatkowo po przeczyszczeniu Przepustnicy(wyczytałem w internecie ze pomoże) ale samochód dalej gaśnie.

Mechanik poinformował mnie ze w moim samochodzie przepustnica jest razem z silniczkiem krokowym i koszt nowej to około 1200 zł używana na allegro można kupić za około 150 zł. Wiec zdecydowałem się na razie na czyszczenie ale to nie pomogło, jestem w trakcie szukania używanej części i będę ją wymieniał.
Z wyczytanych wątkach na forum do wymiany zostało mi jeszcze :Listwa wtryskowa, Sonda Lambda, Silnik krokowy ,Przepustnica ,Przepływomierz , oraz gdzieś wyczytałem ze może być źle zmasowany silnik?

Wymieniłem już zawór egr który miał zniwelować usterkę ale niestety tak jak pisałem wyżej po paru dniach usterka powróciła.

Może ktoś miał podobny problem jak Ja z gasnącą Astra oraz z zdarzeniem na filmie prosił bym o pomoc w rozwiązaniu usterki przez wskazanie, jaka wymieniona część usunęła usterkę.
clant9

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: Maciej
Auto: astra g
Silnik: Z 16 XE
Pojemność: 1.6
Telefon: 508653649

Powrót do Silnik i osprzęt