Poprzedni temat Ťť Następny temat
wymontowanie panelu nawiewu
Autor Wiadomość
Lucek158

Auto: Opel
Silnik: X16SZ
Pojemność: 1600
Oznaczenie: HB 5D
Wysłany: 15 Grudzień 2013, 22:18   wymontowanie panelu nawiewu

Hej, wymontowywał ktoś kiedyś tą całą 'puszkę' co reguluje nawiewem z ktorych kratek ma lecieć? Idą do tegoróżne linki, które są sterowane tymi pokrętłami, ale u mnie są pourywane te zaczepu do linek więc mam w zasadzie otwarte wszystko na raz, wieje i z nóg i z kratek i z szyby, dość to uciążliwe w zimie jak chce sam nawiew na szyby zeby lekko dmuchalo, na full dmucha tak jak powinno na 1 biegu przy opcji samej szyby... ile to rozbierania, ile czasu, czy psychicznie dam rade? Czy jakos dac rade przez zime?

master88

Silnik: X16SZR
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 11:21   

chodzi ci o sam panel gdzie sa montowane linki? mysle ze godzinka roboty :) musisz odkrecic konsole frontowa i potem odkrecic ten panel odlaczajac wczesniej wtyczki z tylu. Mam taki panel na sell jakbys chcial :) pw jak cos

Lucek158

Wysłany: 16 Grudzień 2013, 11:34   

Tzn nie wiem czy dobrze zrozumiałeś, nie chodzi mi o ten panel z pokrętłami do regulacji. tidem, radiem, tylko o tą puszkę w środku w której jest też między innymi nagrzewnica.
Dokładnie chodzi o to:

grzegrz

Silnik: C20XE
Pojemność: 2000
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 13:57   

trzeba zrzucać wszystko łącznie z deską rozdzielczą... jak nie masz warunków garażowych to nie radzę się za to brać zimą bo przed wieczorem auta możesz nie zdążyć skręcić :)

GOREK
C.D.N...

Silnik: X18XE
Pojemność: 1800
Oznaczenie: X18XE1

Wysłany: 16 Grudzień 2013, 14:09   

Musisz drzeć deskę niestety.

Tutaj masz manual jak to wygląda, a co do czasu, to zarezerwuj na to cały dzień ;)

http://forum.astratuningt...pic.php?t=17762

Szymon 1587cm3

Silnik: 20SEH
Pojemność: 2000
Oznaczenie: hatchback 8v, sedan 16v
Wysłany: 16 Grudzień 2013, 14:10   

Samą nagrzewnice da sie wyjąć bez rozkrecania deski. Do reszty niestety deska out.

Lucek158

Wysłany: 16 Grudzień 2013, 15:54   

Warunki garażowe żeby kłaść elementy to są, tylko że garaż blaszak bez ogrzewania :D
Szymon 1587cm3 akurat nagrzewnice mam ok, jakiś miesiąc temu czy ponad wyciągałem ją, grzeje itp, chodzi tylko o sterowanie dmuchawą gdzie ma lecieć powetrze ;D
Dzięki za ten poradni do ściągnięcia deski, napewno będzie pomocny, trochę się waham czy się za to brać bo mnóstwo roboty... No ale się zobaczy ;p

jogus48

Silnik: X16SZR
Oznaczenie: GL+ Max
Wysłany: 17 Grudzień 2013, 17:34   

można zmienić linki bez wyjmowania nagrzewnicy. pytanie tylko czy cięgna mocujące linki przy puszce nagrzewnicy są nienaruszone.

Lucek158

Wysłany: 17 Grudzień 2013, 22:47   

Powodem wyciągania calej obudowy dmuchawy są właśnie pourywane te zaczepy linek, inaczej bym nie chcial tego ani dotykać

Odpowiedz do tematu