Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Re: JAK ODCZYTAĆ KOLOR LAKIERU?

Postprzez idv » 22 sierpnia 2006, 18:30

numer lakieru i klapka to 70 % sukcesu musisz jeszcze wybrac odpowiednia firme(producenta lakierow) tak sie sklada ze w tej branzy dzialalem ponad 4 lata i polecam R-M DuPont Glasurit no i moze Standox i PPG z reszta moze byc na dwa razy. wiele zalezy tez od kolesia lub panienki ktorzy dorabiaja kolory w danym punkcie. zawsze zachowaj parunki i zapytaj o warunki reklamacji kolorystycznej!!
idv

-#USER

Postprzez Maniś » 23 sierpnia 2006, 20:59

o tak zgadza sie u nas zazwyczaj robimy lakierami firmy glasurit bo tam bardzo dobrze dobierają kolory a ponadto używamy jeszcze RM oraz SIKKENS (ta firma też jest dobra)
I tak jak kolega u góry napisał- zależy od dorabiającego farbe-wiadomo oco chodzi
pozdro
Maniś

-#USER

Postprzez Joszi » 23 sierpnia 2006, 21:12

no i przydaje się spolerować tą klapkę która idzie do doboru koloru przez co różnica w odcieniach będzie mniejsza
Joszi

-#USER

Postprzez Gepcio » 25 sierpnia 2006, 17:53

Klapek napisał(a):no chba że kolor został zmieniony w międzyczasie to kicha :-( tak swoją drogą to jestem ciekaw kto mi dorobi kolor do enzo za powiedzmy 3 lata :D

Dobry koleś ci to dorobi bez problemu. ;)
Gepcio

Postprzez Klapek » 25 sierpnia 2006, 18:17

Gepcio, tak po krótce dla informacji na mój kolorek składa się:

1. lakier podkładowy - normalka
2. Lakier bazowy czyli złoty matalik -oki
3. Przebłyski perły czerwonej i zielonej -???
4. Perła z kolorem bazowym ???
5. Lakier bezbarwny -ok

Więc jak wypłowieje czy coś za te 3 lata (mam nadzieję że nie) to się jednak chyba nie dobierze :-(
Klapek

-#USER

Postprzez dzidej » 26 sierpnia 2006, 15:02

no tu trudno bedzie cos kombinować... chyba, że nowy lakierek ;) spróbuje uderzyć w tygodniu do mieszalni i zobacze co mi powiedzą na moje oznaczenie koloru i kolor z klapki.. A właśnie jak sie maluje plastiki to podkład + lakier starczy żeby dobrze trzymało?
dzidej

-#USER

Województwo: Pomorskie
Imie: Tomek
Auto: Astra H 1.7 CDTI
Silnik: Z17DTH
Pojemność: 1658

Postprzez zibi » 26 sierpnia 2006, 16:46

A właśnie jak sie maluje plastiki to podkład + lakier starczy żeby dobrze trzymało?

Żeby ci dobrze trzymalo to najpierw muszisz: dobrze odtluscic powieszchnie potem podklad na plastik po podkladzie na plastik mozesz dawac co chcesz np podklad i potem baze i baze pokryc bezbarwnym. Jesli np. chcesz zrobic zderzaki a masz chropowate to musisz rzucic podklad na plastik po wczesnym odtluszczeniu potem podklad na 2-5 (zalezy od chropowatosci zderzaka) warst zeby byly na gladz potem zmatowac podklad papierem 800 lub 1200 pod baze i walnac baze czas schcniecia podkladu do obrobki zalezy od norm producenta :564:
zibi

-#USER

Postprzez idv » 27 sierpnia 2006, 02:32

Kolego z 5 warstwami lakieru....metaliki nie plowieja!!! No tak ale ty masz prawo tego nie wiedziec......nadzudowaliscie tyle warstw i po co-wystarczylo troszke pomyslec i zrobic to w 2 warstwach a efekt bylby ten sam jesli nie lepszy. Ale i tak szacuneczek dla twojej przerobki. JEst ok
idv

-#USER

Postprzez zibi » 27 sierpnia 2006, 18:05

idv z calym szacunkiem ale lakierowaniem zajmuje sie juz pare lat sam sam sobie astre wylakierowalem od podstaw i wiem ile wartsw kiedy mam dac po pierwsze moj zderzak byl gladki i dalem na niego 1 warstwe a auto bylo zmatowane i walniete baza na 3 warstwy bez rzadnego podkladu(duza sila krycia) po drugie jak bys wiedzial o co mi chodzi to bys mi tu nie wyskakiwal z tekstem
Kolego z 5 warstwami lakieru....metaliki nie plowieja!!! No tak ale ty masz prawo tego nie wiedziec......nadzudowaliscie tyle warstw i po co-wystarczylo troszke pomyslec i zrobic to w 2 warstwach a efekt bylby ten sam jesli nie lepszy
:564:
zibi

-#USER

Postprzez Gepcio » 27 sierpnia 2006, 21:41

Klapek napisał(a):Gepcio, tak po krótce dla informacji na mój kolorek składa się:

1. lakier podkładowy - normalka
2. Lakier bazowy czyli złoty matalik -oki
3. Przebłyski perły czerwonej i zielonej -???
4. Perła z kolorem bazowym ???
5. Lakier bezbarwny -ok

Więc jak wypłowieje czy coś za te 3 lata (mam nadzieję że nie) to się jednak chyba nie dobierze :-(

Warto było? :027:
Gepcio

Postprzez Klapek » 27 sierpnia 2006, 21:44

Gepcio, a jak że warto :564:
Klapek

-#USER

Postprzez Gepcio » 27 sierpnia 2006, 21:55

Klapek napisał(a):Gepcio, a jak że warto :564:

Mam nadzieje ze sie uda jakis spocik i zobacze ;-)
Gepcio

Postprzez idv » 27 sierpnia 2006, 23:04

A mowia ze polskie spoleczensto jest jednym z najgorszych jesli chodzi o rozumienie tekstow i .....daleko szukac nie trzeba kolega zibi przyczepil sie mojej wypowiedzi uzywajac swej dziwnej argumentacji nie w kontekscie wogole mojego postu,,,,przepraszam ze pisze zbyt skomplikowanym jezykiem i polecam przeczytac post jeszcze raz i doaszukac sie adresata mojego post. Pozdrawiam wszystkich lakiernikow.......oj jak ja was lubie chlopaki!!!
idv

-#USER

Postprzez boombel » 28 sierpnia 2006, 07:33

ale macie kurde problemy heh
oddajecie do lakierni klapke czy tam blotnik czy tam kto co woli heh i maja dorobic, ja tyle razy zawozilem zeby dorobic farbe do roznych samochodow i nigdy jakos nie mowilem nr farby i zawsze bylo ok (glasurit)
boombel

-#USER

Postprzez maniuś » 28 sierpnia 2006, 21:11

a no właśnie , klapka sie przyda , mi własnie kolo dorobił z samego numeru i wyszedł troche inny odcień
maniuś

-#USER

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Blacharstwo / Lakiernictwo