Zaloguj    Zarejestruj

'02 Astra G Bertone Coupe by Adam91

Dział wyłącznie dla samochodów Klubowiczów ATT

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: '02 Astra G Bertone Coupe by Adam91

Postprzez felek666 » 15 czerwca 2017, 15:34

Adaś bardzo fajna Bertonka, gratuluję zakupu, mi tylko by skóry brakowało :P
co do przebiegu to nie obraź się ale jak dla mnie jest bankowo cofana, liczby mówią same za siebie, niemożliwe jest żeby ktoś nie robił 1k km miesięcznie
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez sicku » 16 czerwca 2017, 08:38

felek666 napisał(a):co do przebiegu to nie obraź się ale jak dla mnie jest bankowo cofana, liczby mówią same za siebie, niemożliwe jest żeby ktoś nie robił 1k km miesięcznie

Wydaje mi się, że w obecnych czasach każdy rozsądny kupujący nie patrzy na przebieg, a na stan auta, także jeśli auto jest zadbane to dla mnie może mieć i 300k. No dobra, przy jakichś 700-800k już bym wziął przebieg pod uwagę. :D
sicku

-#USER

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Grzegorz
Auto: Astra G Bertone
Pojemność: 1.8

Postprzez KaMYk » 16 czerwca 2017, 09:48

Są ludzie, także w Niemczech, którzy mają więcej niż 1 auto i traktują taka bertonę jak zabawkę
Sam mam w dieslu swoja astrę i ma teraz 71 tys. km a ma prawie 4 lata.
Przez pierwsze 2,5 roku nakręciłem ponad 60 tys. a odkąd mam auto dayli, to zrobiłem 10 tys w ponad rok, czyli mniej niż 1 tys. w miesiącu. Taka zabawka się zrobiła do wyjazdów na zloty :)

felek666 napisał(a):liczby mówią same za siebie

Nawet w statystyce zdarzają się wyniki odbiegające od średniej czy mediany. Dlatego powstał rozkład Gaussa.
Są auta, które robią ponad 100 tys. rocznie (osobiście takie znam u nas w firmie) Czy to znaczy, że to auto może mieć 2 000 000 kilometrów, bo liczby nie kłamią i jest to możliwe, że auto zrobi 10 tys. km miesięcznie?

Adaś miał farta, to się zdarza, najczęściej dobrym ludziom :) Oglądałem i auto wygląda na tyle, ile ma.

Adaś bezawaryjności jeszcze raz i czekamy na mody, byle z gustem :)
KaMYk

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Krzysztof
Numer klubowy: K056
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Pojemność: 2.0 CDTI
Telefon: 691999765

Postprzez Stec » 16 czerwca 2017, 10:51

dokładnie nie ma reguły, kolejny przykład z życia, auto u mnie w domu robi 500 km (vw bora 1.9 TDI) miesięcznie, dlaczego, bo jego użytkownik posiada również auto służbowe i swoim prywatnym jeździ mało. Masz przepis na vaga w tdi'ku z małym przebiegiem. Można? Jak widać tak.
sicku, rozsądny dobrze podkreśliłeś, dalej mamy w kraju mało takich ludzi, większość to janusze co szukają passata z przebiegiem 180-210 kkm

co do samej bertony wygląda na bardzo dobrze utrzymaną, a to już ogromny, jak nie największy plus przy zakupie auta
Stec

-#USER

Postprzez felek666 » 16 czerwca 2017, 12:29

Chłopaki to była tylko moja opinia, nie musicie eis zgadzać ale ja nie spotkałem się jeszcze z autem sprowadzonym, które nie było cofane, książkę serwisową podrabiają bez problemów, tak samo pieczątki, daj mu Boże żeby był prawdziwy przebieg, jeszcze raz powtarzam, to tylko moja opinia :568:
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Telefon: 782286459

Postprzez SebolHB » 17 czerwca 2017, 23:03

Niech sluzy :) a jak bedziesz pamietal to mam prosbe. Zmierz dlugosc plecionki zlacza elastcznego wydechu jakie masz :) licze ze masz tam jeszcze ori i chxialvym znac dlugosc :) np od spawu do spawu . dzieki :) ale to przy okazji jak bedziesz na kanale. Szerokosci.
SebolHB

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Seba
Auto: Astra H
Silnik: z18xe

Postprzez Konradopel » 17 czerwca 2017, 23:34

Adam, rezerwuję sobie prawo do ogarnięcia lakieru. Zaczniemy od maski bo jakiś rzeźnik ją męczył, o ile jeszcze jest z czego zbierać. Poza tym skóra do wnętrza i więcej nic nie trzeba jaj jako serii. Reszta to już będzie przyjemność modzenia.
Konradopel

Klubowicz

Imie: Konrad
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Pojemność: 1.4
Telefon: 694683261

Postprzez MatiJuve » 25 czerwca 2017, 23:15

Co Wy tak z ta skora ? ;p Ja bym wolal polskory ;p
A tak to fajne wyposazenie i kolor, 1.8hmm ja tam nie narzekalem na moje 2.2 i uwazam ze to dobry silnik ;)
Gratuluje zakupu.

p.s. ja z dwoma autami i jednym motorkiem mialem biede ukrecic na kazdym 1 tys km miesiecznie ;p teraz jedno auto to jakos wiecej zbiera km ale tez szalu nie ma :) jakbym dostal nowe z salonu to za 10 lat by nie mialo chyba nawet 100 tys km ;)
MatiJuve

-#USER

Imie: Mati
Numer klubowy: K019
Auto: H GTC i Viki GTS
Silnik: z16xep
Pojemność: 1.6 i 3.2

Postprzez Adam91 » 21 września 2017, 00:19

Wszystkim bardzo dziękuję za pozytywne opinie :)

Felek, tak jak Gawor powiedział i tak jak rozmawialiśmy na zlocie, dla mnie potwierdzeniem realności przebiegu są zarówno niezniszczone wnętrze jak i przede wszystkim plik faktur i rachunków z Niemiec które dostałem wraz z dokumentacją auta. Na każdej fakturze z serwisu jest wbity stan licznika przy wykonaniu danej usługi. Zważywszy że ostatnia faktura (rozrząd) pochodzi z końca marca i ma wpisany przebieg 160 tysięcy z kawałkiem, jestem przekonany że przebieg jest faktyczny :)

Konradopel, lakier będziemy na bank ogarniać jak doprowadzę wszystkie elementy do kultury, o czym poniżej.

MatiJuve, skórę miałem w planach ale że moje obecne wnętrze Daytona nie jest styrane i jest w dobrej opcji to bardzo poważnie zastanawiam się nad sensem wymiany... :P

Sezon ma się ku końcowi a więc wypadałoby napisać jakiś up z miesięcy letnich :)
Tydzień po zakupie i zarejestrowaniu już na właściwe sobie blachy Bertonka od razu ruszyła w trasę na spoty i zloty. Na pierwszy ogień poszedł zlot OWLA V w Żerkowie, gdzie Astra miała swoją oficjalną premierę :D (tak Konrad, pamiętam co mi obiecałeś :P ) Fotek niestety brak, pojawiliśmy się na miejscu niedługo przed rozdaniem nagród - ale kto miał zobaczyć Bertonkę ten ją zobaczył :)

Tydzień później z wizytą wpadłem na Mazury do KucaQa i Gumisiów:

Obrazek

A w połowie czerwca wjechał pierwszy mod - co prawda drobny no ale jest :) Mianowicie tylne lampy zostały przyciemnione folią - pod folię dostały się kierunkowskazy i światła cofania, co dało efekt lamp Red-Black, który chciałem uzyskać :)

Obrazek

Następnie Bertonka pojechała na XII Ogólnopolski Zlot ATT w Pieczyskach, tym samym debiutując na ATT :)

Garść zdjęć zlotowych:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W międzyczasie Konradopel stwierdził że nie może patrzeć już na moją zajechaną i zmatowiałą maskę, która to wywołuje u niego koszmary senne :DDD i zabrawszy niezbędny sprzęt, postanowił na zlocie w "profesjonalnych" warunkach przystąpić do korekty lakieru na w/w elemencie :DDDDDD

Obrazek

50/50:

Obrazek

I efekt końcowy, po nałożeniu wosku Fusso Soft99:

Obrazek Obrazek

Maska zdecydowanie odżyła, zmatowienia zostały całkowicie zlikwidowane i w końcu samochód zaczął wyglądać porządnie :) Niestety, stanem tym długo się nie nacieszyłem - w trakcie podróży na zakończenie sezonu Opel_Rush (z którego notabene też za mocno fotek nie mam) w pewnym momencie jakiś kamyk (nie mylić z naszym KaMYkiem :P ) strzelił mi po masce zostawiając odprysk. Niestety nie zauważyłem tego i poleciałem na myjce pełnym ciśnieniem po masce, no i w efekcie zerwało klar i zaczęło pękać dalej...
W związku z powyższym maska niestety jest do roboty gdyż jestem zdania, że nakładanie lakieru bezbarwnego z zestawu zaprawkowego nie będzie mieć tutaj racji bytu bo i tak będzie to solidnie znać. Maska poleci do zrobienia na wiosnę razem ze zderzakami które też wołają o poprawę - tylny zderzak, jak było widać na zlocie, ma trochę otarć i pęknięć lakieru, a przedni wymaga przemalowania gdyż mieszalnia w Niemczech się nie popisała i nie dobrała prawidłowo odcienia :/

Pod koniec lipca, za namową Lachotka, zrzuciliśmy progi z Bertonki celem ich dokładnego wyczyszczenia i konserwacji:

Obrazek

Zabieg ten okazał się mieć swoją słuszność - z nakładek wysypaliśmy spokojnie ponad kilogram ziemi, piachu i innego syfu który nazbierał się przez lata. Progi i nakładki dokładnie umyliśmy, w progi dodatkowo wstrzyknęliśmy solidną porcję środka do konserwacji profili zamkniętych - fakt że AG mają cynkowaną budę, ale pewności nigdy dość :) Po podmianie zepsutych spinek progi wróciły na swoje miejsce, ale zapewne będę szukał nowych gdyż moje są dość mocno zmęczone życiem i wymiana wydaje się być najrozsądniejszym rozwiązaniem.
Przy okazji wyszło na jaw czemu Bertonka stoi tak wysoko - okazało się że w Niemczech oryginalne sprzężyny zostały zmienione na zestaw Kayaby. Po numerach wyszło, że jest to zestaw uniwersalny do wszystkich nadwozi prócz Caravana o seryjnej wysokości zamiast Bertonkowego -20... :572:

W międzyczasie z KucaQiem nawiedziliśmy ponownie włości Konrada, gdzie przy odpowiednim "wodopoju" Bertonka i zielony Kucakowóz przeszły szybkie SPA, a Czekoladka doczekała się operacji wyjęcia przepustnicy, podczas której mięso leciało zdrowo :D Myślę że jest to jednak opowieść którą powinien przekazać sam Konrad :P

Szybkie foto ze SPA:

Obrazek

Na początku września z kolei Bertonka ponownie nawiedziła Lachotek Garage, gdzie przeprowadziliśmy przyciemnienie przednich lamp na wzór Hella Black Magic :) Wszystkie elementy nieodpowiadające za świecenie poleciały w czarną satynę, a dodatkowo - czego w ori HBMach nie było - kierunkowskazy również zostały uczernione za pomocą folii do lamp :) Jako że kierunkowskaz jest modyfikacją w stosunku do HBMów, a ponadto w zasadzie nie mam lamp Helli tylko TYCa, właściwą nazwą byłoby raczej TBMM - TYC Black Magic Modified :DDD

Foto z prac in progress - farba położona, czekamy aż wyschnie:

Obrazek

Foto efektu końcowego - widok w nocy. Lachotek stwierdził że siadło lepiej niż u niego :P

Obrazek Obrazek Obrazek

I efekt końcowy za dnia:

Obrazek

Nie wiem jak Wam się to podoba, ale dla mnie siadło idealnie :) Teraz jeszcze tylko muszę ogarnąć boczne kierunkowskazy i oświetlenie będzie póki co kompletne - no chyba że kopnie mnie na ori ksenon :P

Najważniejsza w sumie zmiana w wakacje dotknęła nie tyle Bertonkę, co domowy park maszynowy :)
Jako że dotychczasowo pełniące dzielnie rolę domowego dupowoza (z okazjonalną funkcją furgonetki roboczej) Daewoo Tico otrzymało ode mnie i taty wyrok ostatniej drogi (sypiąca się buda plus koszty naprawy hamulców i zawieszenia przekraczające wartość samochodu oraz kończące się opłaty), należało znaleźć następcę dla rodziców.
Po w miarę krótkich pertraktacjach udało mi się przekonać rodziców co do wyboru nowego samochodu, a po paru dniach poszukiwań i wnikliwych oględzinach 12 sierpnia 2017 r. domowy park maszynowy wzbogacił się o młodszą siostrę Bertonki :)

Obrazek Obrazek

Astra G Classic, 5-drzwiowy hatchback, rocznik 2007, zakupiona w polskim salonie, na pokładzie silnik Z14XEP. Z wyposażenia ma absolutne minimum - elektryki brak, ale ma ABS, dwie poduszki powietrzne, wspomaganie kierownicy i działającą manualną klimę (na niej zależało mi najbardziej szukając odpowiedniego auta - zrezygnowałem z elektryki na rzecz lepszego stanu technicznego). Auto poflotowe - 7 lat jeździło w firmie w Gdańsku, po czym przewinęło się przez dwóch prywatnych właścicieli by w końcu trafić do nas :)
Wiem że wyposażeniem w porównaniu do Bertonki nie powala, ale rodzice chcieli jak najmniej dodatkowej kablologii ("im mniej elektryki tym mniej pierdół które się mogą zepsuć"). Poza tym myślę, że jak na auto, które ma służyć jako dupowozik "wkoło komina" z ewentualną dłuższą trasą raz na jakiś czas wystarczy :)
Granatowa ma z założenia być utrzymana jako zdrowa, zadbana seria do wyżej wspomnianego jeżdżenia wkoło komina i takie działania mam zamiar przy niej prowadzić. Póki co Astra dostała lampy z wersji poliftowej (ze względu na pękniętą prawą lampę, a udało się dostać komplet z polifta w dobrej kasie), radio Siemens-VDO CDR500 (jako że samochód kupiliśmy bez radia), nowe zawiasy schowka oraz nową obudowę kluczyka.
Do wymiany kwalifikuje się jeszcze popękany grill przedni (szukam wersji z polifta), poduszka powietrzna kierowcy (poprzedni właściciel wymienił pokrywę poduszki na chiński zamiennik który perfidnie odstaje od koła kierownicy), brakuje prawej przedniej zaślepki progu oraz wypadałoby wymienić opony, bo obecne są już w kiepskim stanie. Mają one jednak tylko dojeździć do końca sezonu; na zimę na granatową czeka komplet Nokianów WR D4 na wiatrakach, który został mi po GSie, a na wiosnę będę starał się ogarnąć porządne opony letnie wraz z felgami Ronala na wzór "telefonów" które fabrycznie szły w Astrach G :)

I parę takich tam szotów na dzień dobry :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I na koniec taka tam fotka ustrzelona w czasie wakacji, przy wyładowni należącej do lokalnej stacji PKP:

Obrazek

Sezon się kończy, trzeba odłożyć trochę kasy - lakiernik będzie swoje kosztował, a i Bertonka prosi się by posadzić ją nieco w dół, bo na obecnych sprężynach pieje niesamowicie :P

Stay tuned ^^
Adam91

Administrator

Województwo: Wielkopolskie
Imie: Adam
Numer klubowy: K029
Auto: Astra G Bertone Coupe
Pojemność: 1796 cm3
Telefon: 669-309-814

Postprzez ZiomeK » 21 września 2017, 12:01

Zaczyna powolutku wyglądać to twoje wozidełko, zmień felgę na jakąś konkretną 17-18 cali i będzie o niebo lepiej bo ta wygląda jak ze starej Astry F.
ZiomeK

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez Luis » 21 września 2017, 13:41

Jak mi nie podoba się ten przedni zderzak :p Do tych kantów z tyłu o wiele lepiej pasuje zderzak z OPC2
Luis

Klubowicz

Województwo: Podlaskie
Imie: Łukasz
Numer klubowy: K030
Auto: Astra F
Silnik: c16nz
Pojemność: 1598 cm3
Telefon: 509788227

Postprzez MatiJuve » 21 września 2017, 16:53

To jakos pechowo z tym odpryskiem bo jeszcze mi sie nigdy nie zdarzyło a odpryski niestety sie trafiają na każdym aucie.
MatiJuve

-#USER

Imie: Mati
Numer klubowy: K019
Auto: H GTC i Viki GTS
Silnik: z16xep
Pojemność: 1.6 i 3.2

Postprzez sebo14_92 » 21 września 2017, 17:41

A jaki kolor byl pierwotnie? :D
sebo14_92

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Sebastian
Auto: Astra G Coupe
Silnik: z/y32se
Pojemność: 3175 cm3

Postprzez Konradopel » 21 września 2017, 20:10

Adam dawaj UP'y częściej i po trochu bo najpierw pół roku nudy, a potem ciężko przebrnąć :569:

Luis, mi się bardzo podoba, a OPC2 na zlotach to jest już do porzygu :563: Zakładanie OPC2 na dzień dzisiejszy to nie indywidualizowanie auta tylko upowszednianie, gdzie tu idea tuningu?

ZiomeK, ale przynajmniej ma już felgi do zimówek, bo te się nadadzą :) Ale co racja to racja, bez rolki i przynajmniej pro kitu to nie będzie robić. Na razie ważne że jest zdrowa baza, mody przyjdą w swoim czasie :564:
Konradopel

Klubowicz

Imie: Konrad
Auto: Astra J Sedan
Silnik: A14NET
Pojemność: 1.4
Telefon: 694683261

Postprzez ZiomeK » 22 września 2017, 12:14

Konradopel napisał(a):
Luis, mi się bardzo podoba, a OPC2 na zlotach to jest już do porzygu :563: Zakładanie OPC2 na dzień dzisiejszy to nie indywidualizowanie auta tylko upowszednianie, gdzie tu idea tuningu?

:564: :564: :564:
ZiomeK

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Projekty klubowe