Zaloguj    Zarejestruj

Opel Astra G by Bartek

Astra II

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Opel Astra G by Bartek

Postprzez Nivla » 21 października 2017, 15:50

Bartku czym robisz listwy i klamki?

Astrolocik jak najbardziej coraz piękniejszy :564:
Nivla

-#USER

Województwo: Dolnośląskie
Imie: Kamil
Auto: Astra G
Silnik: Y17DT
Pojemność: 1686

Postprzez Bartek7 » 21 października 2017, 16:08

Klamki i listwy zapodkładowałem czernidłem ;) Na próbę kupiłem czernidło z firmy carplan i jestem zadowolony efektu ;) Już 3 mycia zaliczyły i póki co głębia koloru została ;)
Mam nadzieję, że sezon 2k18 wprowadzi nowe zmiany które mam już w głowie. I mam nadzieję, ze uda się to zrobić chociaż w 60% bo jakby nie było trochę kasy muszę wyłożyć na to co chcę ;)

Kamil dziękuję za miłe słowo ;) Staram się jak najlepiej dbać i wszystko staram się robić z głową by nie było, że wieś śpiewa i tańczy ;)

Edit:
Takie na szybko strzały z dziś ;)
Obrazek Obrazek
Bartek7

Przyjaciel

Województwo: Podkarpackie
Imie: Bartek
Numer klubowy: P032
Auto: Opel Astra G
Silnik: Z16XE
Pojemność: 1.6

Postprzez Bartek7 » 1 listopada 2017, 19:36

Ten rok powoli zmierza ku podsumowaniu. Wnet wybije rok czasu jak mam auto. Może wiele nie zdziałałem .. ale zrobię małe podsumowanie tego co było a co jest teraz.
Na pierwszy ogień wleciały:
- dymione lampy na przód i tył
- grill Bertone
- licznik z wersji OPC
- lifty maski
- koło 16" Irmscher
- Gwint
- progi Bertone
- wnęka na czarno
- nowe radio
- manetka z omegi plus lampka
i pewnie jeszcze jakieś małe o których zapomniałem.
Ostatnim modem na ten rok będzie dołożenie subwoofera w koło zapasowe. Mam nadzieję, że to wpadnie na dniach.
A teraz małe porównanie listopad 2016r
Obrazek Obrazek
A teraz prawie rok później
Obrazek

A teraz pakiet winter ..

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez ulmi » 4 listopada 2017, 19:44

brakuje chyba fajnego koła ;)

niekoniecznie za grube tysiace :564:
ulmi

Przyjaciel

Imie: Grzegorz
Auto: Astra G
Silnik: X16XL
Pojemność: 1,6

Postprzez Bartek7 » 4 listopada 2017, 20:58

ulmi nad kołem cały czas myślę ;) Kierunek obrany już mam i na 2k18 chcę dołożyć dokładkę z OPC1 plus halogeny oklejone albo na żółto albo czarno (tutaj zobaczę bo będzie lepiej pasować) na tył dokładka irmschera ewentualnie coś na wzór sri a co do koła.. wzór Irmscherów podoba mi się ale 16" tutaj się gubi :(
Miały dość klamki w kolorze plus listwy ale póki co wyszło z tego nic..
Co do samej dokładki opc to nie wiem czy ją malować w kolor auta czy zostawić czarną.
Obrazek ten temat bardzo mi się podoba tylko, że bez dokładki od cupry.
I też przydałby się jakiś delikatny spojler na tył. Myślałem nad opc ale w 5d to będzie wyglądało fatalnie..
Na ten rok chcę jeszcze włożyć suba w koło i zmienić z tyłu głośniki i możliwe, że uda się zrobić podświetlenie klamek tak jak w tych nowszych audi .. (najgorsze jest to, że z tyłu nie mam elektrycznych szyb i nie mam skąd pociągnąć prądowy.. )
I tak jeszcze zapytam.. dawać listwę na klapę od bertony czy lepiej odpuścić ten temat ?

A co z nowości to dziś umyta wysprzątana i gotowa do jutrzejszej trasy. Na czasie planuję wymienić olej i w poniedziałek lub we wtorek pojadę na przegląd.
I taka na szybko fota
Obrazek
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez Sylwesters7 » 6 listopada 2017, 11:56

Bartek7, dokładkę przód zdecydowanie bym pomalował ;) A co do tyłu to mi się tam listwa bertony podoba a na klapę dał bym rdx-a jak to ma Gorek ;) Zapytaj Gorka może Ci swoje felgi sprzeda hehe
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Astra TT
Silnik: z20ler
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez Bartek7 » 6 listopada 2017, 13:25

Sylwesters7 szkoda, że ja mam rozstaw 4x100 :( ale to wszystko przede mną a na tył przy irkach trzeba dać dystans by to ładnie spasowało bo przód jak dla mnie jest okej ;) A co do rdx'a to wygląda bardzo subtelnie i trzeba będzie pomyśleć też jak będzie kasa ;)
Póki co skupiam się na skompletowaniu halogenów (nie wiem czy okleję je na żółto czy na czarno) do tego hokej w kolor i wnęka tak jak na tej niebieskiej Asi ;)
No i tył jeszcze zostaje do zmodzenia ale plan jest i w tym kierunku będę szedł. Bo jakby nie patrzeć ale mało widuje się OPC1..
Chociaż ostatnio widuję na drodze srebrną OPC1 na Przeworskich blachach (może ta osoba tutaj jest na forum ;) )
A z dziś..
No za 3 dni wybije roczek odkąd jestem w posiadaniu Aśki.
Dziś zaliczyła przegląd z wynikiem pozytywnym.
Zresztą bardzo mile mnie zaskoczyła :D Obawiałem się emisji spalin (egr stoi) lecz okazało się, że wszystko jest w jak najlepszej normie. Do tego amortyzatory igła (zresztą 6k dopiero na nich zrobiłem :P więc nie ma co się dziwić) do tego wszystkie gumy osłony, sworznie , drążki bez luzów (co mnie bardzo cieszy) przewody hamulcowe w stanie dobrym. Do tego wszystkie lampy dobrze ustawione (zresztą w marcu byłem ustawiać :P)
Nie miał się do czego przywalić i z wynikiem pozytywnym i gratisem wyjechałem zadowolony <krejzi>
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez Bartek7 » 29 listopada 2017, 19:32

Nastała zima więc też nastał czas kompletowania nowych gratów na 2k18. Dziś dotarła do mnie paczucha z oryginalnymi halogenami i przełącznikiem. I właśnie mam dylemat czy okleić je czarną folią czy okleić żółtą (o ile tak można i czy nie będzie problemu z Panami Policjantami..) Ogólnie wnęka zostanie na nowo psiknięta plastidipem i do tego jeszcze dojdzie dokładka OPC1 ale to najszybciej bliżej wiosny.
Ostatnio sprawiłem sobie kolejny gadżet w postaci pilota scyzoryk. Bajer fajny, wszystko jest git tylko ta obudowa przy sporym użytkowaniu raz dwa poleci więc za jakiś czas trzeba będzie sprawić sobie silikonowe etui (widziałem nawet na alli)
Obrazek Obrazek

I takie tam strzały z ostatniego tygodnia
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano 22 grudnia 2017, 20:02 przez Bartek7, łącznie edytowano 1 raz
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez FiFi » 1 grudnia 2017, 19:35

no no ładnie sie prezenci :D
FiFi

-#USER

Województwo: Opolskie
Imie: Rafał
Auto: Astra G Caravan
Silnik: X16XEL
Pojemność: 1.6 16v

Postprzez Bartek7 » 2 grudnia 2017, 21:14

FiFi napisał(a):no no ładnie sie prezenci :D

A dziękuję dziękuję :D
Staram się by było jak najlepiej i na sezon 2k18 powoli się zbroję :D
Mam do was dwa pytanka ..
Otóż ma ktoś z was replikę dokładki OPC1 ? Warto pchać w to kasę ? oraz .. na czasie mam do wymienienia końcówki drążków i same drążki kierownicze i pytanie moje jest takie które wziąć te z delphi (ok 40 zł sztuka) czy dopłacić parę groszy i wziąć z lemfordera (64 zł sztuka) ? Tutaj kasa nie ma znaczenia tylko chodzi mi oto by była jak najlepsza jakość i bym nie musiał po kilkuset km dalej to wymieniać.
Na dzień dzisiejszy Aśka klepie km. Dziś ją chciałem umyć ale pogoda średnio sprzyjała a dwa nie chciało mi się stać w kolejkach na myjni więc została brudna, że aż wstyd pokazywać ..
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez ZiomeK » 2 grudnia 2017, 22:01

Lemforder, albo meyle HD (HD czyli wzmocnione 4 lata gwarancji)
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez Bartek7 » 2 grudnia 2017, 22:04

ZiomeK, dzięki ;) to na czasie zamówię i to zrobię. A zależy mi na jak najlepszej jakości ;)
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez KucaQ » 4 grudnia 2017, 19:35

Ja elementy zawieszenia zawsze kładę Febi albo Delphi i na jakość nie narzekam, a cenowo też jest spoko ;)
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez Bartek7 » 4 grudnia 2017, 20:22

KucaQ, tak na szybko luknąłem na allegro i właśnie tylko widziałem z delphi i lemfordera. Na częściach nie chcę oszczędzać bo nie chcę za jakiś czas dalej rozbierać i wymieniać.. jak już mam wymienić to wolę wyłożyć trochę więcej i mieć spokój a zwłaszcza, że planuję dla Aśki dożywotkę.

Z niemiłych rzeczy to rozsypał się tłumik drgań (ta siatka między katalizatorem a środkowym tłumikiem. Przez co teraz troszkę głośniej chodzi.) I wczoraj lub dziś zgubiłem lewą zaślepkę progu.. Jakby to były zwykłe progi to nawet bym się nie denerwował ale, że to z bertone to lekko ciśnienie poszło mi w górę.. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Po powrocie do domu odpaliłem allegro i znalazłem zaślepkę lewą baa nawet udało mi się znaleźć prawą więc moja prowizorka zostanie zastąpiona tak jak ma być. Ale na zimę już tego montował nie będę (chyba, że coś mi się odmieni to założę ale szkoda mi zgubić kolejną zaślepkę ..)
A teraz z serii pierwszy śnieg :D (na zdj auto całe uje@#$ ale zostało już umyte i dobrze wysuszone by jutro nie było zongu, że nie chce się otworzyć auto)
Jakbym miał dokładkę opc1 to startowałbym do przetargu odśnieżania dróg :D
Obrazek
Zima spoko.. ale niech już lato wraca :564:
Ostatnio edytowano 22 grudnia 2017, 20:03 przez Bartek7, łącznie edytowano 1 raz
Bartek7

Przyjaciel

Postprzez Bartek7 » 21 grudnia 2017, 20:28

Spóźniony Mikołaj dotarł :P a w niej replika dokładki OPC1 (udało się znaleźć w dobrej monecie na giełdzie to wziąłem ;) ) Zobaczymy jak będzie się sprawować :D Ale zanim zamontuję ją na aucie to jeszcze zostanie wzmocniona i pomalowana w czarny mat lub pół mat. Po głowie chodzi mi by na tym głębieniu zrobić delikatny paseczek niebieskiego dla podkreślenia linii :D Co o tym myślicie ? Jest sens czy lepiej dać całość w czerń ?
No to łapcie zdj przyłożonej dokładki na próbę
Obrazek Obrazek
ogólnie z zakupu jestem zadowolony spasowanie też jest ok. Tylko teraz trzeba będzie uważać na progach zwalniających :D
Bartek7

Przyjaciel

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Astra G