Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Re: Astra G 1.7 HB by KucaQ

Postprzez KucaQ » 4 września 2017, 22:24

Dzisiaj zabrałem się za wymianę chłodnicy, bo prawie 20-letni BEHR postanowił sobie pęknąć w trasie :570:
Niestety moja fotorelacja z wymiany skończyła się na etapie zdjętego zderzaka :D
Obrazek

Przy okazji zdjętego zderzaka zrobiłem to co w sumie planowałem od dłuższego czasu, ale jakoś nigdy nie miałem chęci demontażu przodu do zrobienia tego :p Przyciemniłem moje Helle. Nie robiłem na wzór HBM, bo mi sie najzwyczajniej w świecie nie chciało.
Niestety po przyciemnieniu wyszło jak bardzo zmatowiałe są klosze :567: Tragedii nie ma, ale trzeba mieć na uwadze ich stan. W przyszłym roku zabiorę się za ich gruntowną renowację. Tymczasem cieszę się zupełnie nową mordką mojej seryjnej, niczym nie wyróżniającej się zielonej Astry G :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez KucaQ » 25 listopada 2017, 23:13

Zima ostatnio zaskoczyła ;)
Obrazek
Obrazek

Ale nie mogłem już patrzeć na te zmatowiałe klosze. Wypolerowałem je więc :D
Obrazek

Lampy przed wyglądały tak:
Obrazek

Najpierw poszedł papier 600 do zerwania odchodzącej już warstwy zabezpieczenia UV :)
Obrazek
Obrazek

Potem papier 1200, 2000 i pasta na filcu, potem na bawełnie, na końcu poszły 3 warstwy wosku i tak to wyszło :564:
Obrazek
KucaQ

ModTeam

Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez KucaQ » 24 lutego 2018, 21:23

G dzielnie nabija kilometry. Od 14 listopada zrobiłem nią 7500km.
Obrazek
Tak, z checkiem nadal się nie mogę uporać. Nie mam już sił i nie wiem co może być przyczyną jego wywalania...

Nastał też już czas wymiany oleju, tym razem zamiast gówniatego GM'a zalałem niewiele droższy, ale dużo lepszy Valvoline Maxlife 10W40. Ostatnio w mrozy G musiała też dłużej kręcić na zimnym zanim złapała, w dodatku po odpaleniu kopciła, obstawiłem świece, i tak wyszło, że jedna faktycznie była trefna. Kupiłem więc komplecik świec Febiego ;)
Obrazek
Obrazek

Dodatkowo jeszcze przed świętami na przeglądzie wyszło, że tylne amory nie mają już życia, wskaźnik na stacji nawet nie pokazał stopnia zużycia, bo tak były wybite. Wpadł więc komplet Kayab Excel-G :562:
Obrazek

Zmieniłem też podświetlenie w środku. Jeszcze w sumie czekam na diody do zapalniczki i włącznika świateł, ale licznik, TID i pokrętła już podświetlone LEDami ;)
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam :564:
KucaQ

ModTeam