Zaloguj    Zarejestruj

eFka TODAKO

Astra I

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

eFka TODAKO

Postprzez TODAKO » 15 maja 2019, 01:05

Witam.

Pierwszy post na forum więc od razu moja świeżo zakupiona bryka (a faktycznie uratowana przed złomowaniem), do tego gdyby nie krótki epizod z Mantą to byłby to pierwszy Opel. Autko kupione 4 maja 2019 roku.

Rok produkcji: 1992
Silnik: 1,7TD 82KM Isuzu

"eFka" była średnio dbana ale technicznie zrobione: full komplet przedniego zawieszenia, 6k km wstecz zrobiony rozrząd, płyny były pilnowane. Poprzedni właściciel prowadząc remonty, naprawy, nie bardzo dbał w niej o porządek. Wiadro śmieci, pół worka w odkurzaczu przemysłowym. Wczoraj została umyta i zapozowała do zdjęć co będzie widać :)

Do zrobienia jako #1 to kielichy tylnych sprężyn. Jeździ, skręca, hamuje, opony bardzo zdrowe. Wczorajszy (w sumie to już przedwczorajszy) test na obwodnicy Trójmiasta wskazał blisko, bardzo blisko 180km/h - trzeba ponowić ;)

Plany: Wizualna modernizacja i personalizacja "pod siebie". Zakupione masę detali do zmiany w środku w ubiegłą sobotę, niektóre wymienione (kratka nawiewu, wyłącznik świateł, brakowało prawego słonecznika itp., itd.)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
TODAKO

-#USER

Województwo: Pomorskie
Imie: Tomasz
Auto: Astra F
Silnik: 1,7TD ISUZU
Pojemność: 1686
Telefon: 573086635

Re: eFka TODAKO

Postprzez Ventura » 15 maja 2019, 20:51

No, wizualnie na foto bardzo zdrowo i pieknie :) Fajnie, że chcesz zadbać i dać jej jeszcze życie :)

PS. Co tam za Mante miałeś ? :)
Ventura

ModTeam

Postprzez ZiomeK » 16 maja 2019, 12:23

Bardzo ładna eFka ;) są to bardzo wdzięczne auta, fajnie że ją odratowałeś i chcesz o nią zadbać :564: Sam mam Astrę F z 92r
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez TODAKO » 16 maja 2019, 23:31

Ventura napisał(a):PS. Co tam za Mante miałeś ? :)

To było w cholerę lat do tyłu, jak dobrze kojarzę była z 74'. Miałem ją tylko miesiąc i sprzedałem bo non stop komornik się świecił. Spalało to jak głupie ale były to lata 90te, byłem młody i głupi. Teraz gdybym ją miał...

ZiomeK napisał(a):Bardzo ładna eFka ;) są to bardzo wdzięczne auta, fajnie że ją odratowałeś i chcesz o nią zadbać :564: Sam mam Astrę F z 92r

Będzie trochę modowana, nie zostawię jej w tym stanie. Mechanicznie jest igła, rwie do przodu jak wściekła :)
Muszę tylko pomyśleć co i jak, w jakim zakresie by wsi za dużej nie zrobić ;)
Traktuję to jako hobby, mechanikiem nie jestem ale lubię coś pogrzebać w wolnym czasie.
TODAKO

-#USER

Postprzez ZiomeK » 17 maja 2019, 01:14

Astra F jest dość prostym i fajnym autem do modzenia, więc masz pole do popisu ;) moja kiedyś też wygląda tak jak twoja teraz :]
ZiomeK

Klubowicz

Postprzez TODAKO » 17 maja 2019, 01:32

ZiomeK napisał(a):Astra F jest dość prostym i fajnym autem do modzenia, więc masz pole do popisu ;) moja kiedyś też wygląda tak jak twoja teraz :]

... właśnie przeglądam Twój wątek... Już wiem kogo się będę dopytywał o różne szczegóły :P
TODAKO

-#USER

Postprzez ZiomeK » 17 maja 2019, 10:39

Jasne nie ma sprawy, zawszę służe pomocą ;) Powodzenia w modach .
ZiomeK

Klubowicz

Postprzez TODAKO » 18 maja 2019, 17:12

Dzisiejszy dzień można zaliczyć do bardzo udanych. Krótko po 8 rano podjechał kolega, który także ma Astrę (tylko, że G i jest to Jego główne wozidło) i zrobiliśmy sobie wycieczkę na tzw. szrot. Wróciłem niecałą godzinę temu, po drodze burza, przemokliśmy ale było fajnie :)

Szukałem przednich reflektorów do przyciemnienia ale nie było dwóch dobrych przedliftingowych. Chcąc nie chcąc wziąłem po lifcie:
Obrazek

... czyli jak już wiem, grill do wymiany. A tyle co tydzień temu kupiłem, ech... No więc szukanie, kopanie, udało się. Jest. I to w moim kolorze o dziwo:
Obrazek

... a do kompletu wyrwałem emblemat z Omegi. Spróbuję coś z tym poczarować.
A więc skoro przednie lampy będą modowane to wypadałoby także tylne i białe kierunki. Oto i one:
Obrazek

... i do kompletu blenda. Autentycznie - kilkanaście F, kilkanaście G i ciężko było cokolwiek znaleźć...:(
Obrazek

Parę detali do wnętrza, czyli głównie klamki z Vectry (jakoś przemawia do mnie chrom)...
Obrazek

... i to co wpadło mi w ręce. Głównie wyłączniki, lampki, żarówki, złączki, gałki itd. Znów pełny plecak drobiazgów poza tym co na zdjęciu czyli drugie wiadro z detalami do kolekcji.
Obrazek

I teraz pytanie. Lało, zamieszanie, ciężko było skakać jak po 3 auta jedno na drugim. Ten zegar co widać (będzie podświetlony na niebiesko) wyrwałem chyba z Vectry. Czy to jest do "klekota"? A jeśli tak lub nie - jak sprawa z obrotomierzem? Tego mi brakuje w tym zegarze co mam :(

Wysyłam post i lecę zakupy firmowe w Leroy zrobić. Przy okazji lakier do przyciemnienia lamp i pomarańczowe żarówki kupić :)
TODAKO

-#USER

Postprzez felek666 » 18 maja 2019, 20:23

zegary do diesla to są
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Postprzez TODAKO » 18 maja 2019, 21:43

Dzięki, jeszcze tylko jutro albo może w nocy...
... doczytam co z obrotomierzem. Czy trzeba coś tam grzebać.

Pojechałem tylko do LM zrobić takie większe zakupy na zlecenie dla klienta, a że Norauto było zaraz obok...
Obrazek

Nawet nie wiedziałem, że już nie produkują tych "szpreji" do lamp :(
TODAKO

-#USER

Postprzez KucaQ » 18 maja 2019, 23:10

Klosze przednich lamp pasują zamiennie polift/przedlift ;)
Zegary są z diesla, bo obrotomierz jest do 6 tysięcy. Prawdopodobnie albo będziesz miał już kabelek do niego gdzie w wiązce, albo czeka się ciągnięcie go od alternatora :)
Tylne lampy kup polifty, szkoda w ogóle za przedliftowe się zabierać :P

Te listewki chromowane to sobie odpuść, oddaj to do sklepu spowrotem. Ja sam przechodziłem przez ten etap... uważam go za najgorszy w życiu mojej Fki :D

Bazę do modów masz, jak wydaje się ze zdjęć, całkiem dobrą. Nie zniszcz jej :564:
KucaQ

ModTeam

Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez TODAKO » 19 maja 2019, 04:00

KucaQ napisał(a):Klosze przednich lamp pasują zamiennie polift/przedlift ;)

Tyle to wiedziałem już dawno :) Ale "skos" grila nie pasuje więc i ten co mam teraz idzie out i ten co kupiłem w ubiegłą sobotę i... stoi w rogu w sypialni też out :( Bierz poprawkę na to, że Łopla to ja się dopiero uczę, z Gwiazdami więcej obcuję :P I jest to tylko i wyłącznie rozrywka.

KucaQ napisał(a):Zegary są z diesla, bo obrotomierz jest do 6 tysięcy. Prawdopodobnie albo będziesz miał już kabelek do niego gdzie w wiązce, albo czeka się ciągnięcie go od alternatora :)

Nie będę wcale udawał, że się znam czy nie znam. Schematy mam - dam radę. Tym bardziej, że zawinąłem ze szrotu całą garść czujek temperatur ale na szybko nie zlokalizowałem wtyczki - raczej mam niekompletną wiązkę. Więc przeciąganie przewodów mnie czeka, tak jak i wiele innych pierdół personalizacyjnych.

KucaQ napisał(a):Tylne lampy kup polifty, szkoda w ogóle za przedliftowe się zabierać :P

Tego też jeszcze nie znam czym się różnią...

KucaQ napisał(a):Te listewki chromowane to sobie odpuść, oddaj to do sklepu spowrotem. Ja sam przechodziłem przez ten etap... uważam go za najgorszy w życiu mojej Fki :D

Detale w zegarze będą tym tylko zrobione :P
TODAKO

-#USER

Postprzez KucaQ » 19 maja 2019, 21:59

Ale "skos" grila nie pasuje

Jak to nie pasuje? Jak do poliftowych lamp włożysz klosze od przedliftów to wszystko bedzie pasowało :p

Tylne lampy różnią sie tym, że przedlifty mają intensywnie pomarańczowy kierunek i biały wsteczny, a polifty lekko przydymione, przez co wyglądają dużo lepiej ;)

A jak chcesz robić detale w zegarze tymi listewkami to lepiej kup dedykowane ramki z JOMa. Wyjdzie to zdecydowanie lepiej niż sztukowanie tym czymś :)
KucaQ

ModTeam

Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Powrót do Astra F