Zaloguj    Zarejestruj

Saab 9-3 Turbo by Prochu

Tutaj prezentujemy wszystkie inne auta niz Opel Astra

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Re: Saab 9-3 Turbo by Prochu

Postprzez Prochu » 4 października 2017, 20:59

Luis napisał(a):Prochu, Madox to niestety nie wyrocznia... znam co najmniej jedną osobę, której zjeb.ł felgi...
Tak, jak kiedyś śledziłem eFkę, tak teraz śledzę temat kolejnego auta. Bo zawsze fajnie się czyta, konkretnie i na temat.

Ze strony Madoxa spotykam się tylko i wyłącznie z pełnym profesjonalizmem. Poza tym Kucaq odniósł się typowo do mojej felgi, która jest rzekomo źle pomalowana, gdzie ewidentnie widać uszkodzenie aluminium na rancie. Jak na moje żaden lakier nie wytrzyma takiego typu rzucania :566:

Luis napisał(a):p.s. pamiętne skarpety wyrzuciłeś??

Kij z skarpetkami, ale moje nowe białe Conversy ucierpiały! Ważniejsze pytanie jest czy ty ogarnąłeś silnik od tego momentu ? :)
Prochu

-#USER

Postprzez KucaQ » 4 października 2017, 21:42

Prochu napisał(a):Nie wiesz, gdzie były robione, kto robił, co robił itd itp a się wypowiadasz.

Owszem, nie wiedziałem gdzie były robione, choć się domyśliłem, że u Madoxa, ale natomiast wiem jak prawidłowo powinno być pomalowane i powtórzę jeszcze raz - dobrze nałożony lakier nie zachowałby się w taki sposób.

Prochu napisał(a):darowałbyś sobie taką ocenę

Napisałem co i jak to widzę, a znam wiele renomowanych warsztatów lakierniczych, które potrafią zrobić lipę, więc czemu niby miałbym sobie darować?

Aha... mojej wiedzy z zakresu lakiernictwa nie musisz kwestionować, wiem wystarczająco, aby mój komentarz nie był bezpodstawny ;)
KucaQ

Przyjaciel

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez GOREK » 6 października 2017, 10:02

Fajnie działasz i fajnie autko wygląda ;)

Co do felg to widać ze sa malowane i każde uderzenie otarcie będzie popowowało odpryski lakieru.
Jak już wydawałeś tyle kasy to trzeba było je oddać do malowania proszkowego ;)

Nie wiem ile płaciłeś, ale 19" w proszku spokojnie ogarniesz za 600zł a w kolorach możesz przebierać :)

Tu masz przykład kolegi u którego swoje malowałem i zobacz jakie cuda wyprawia z felgami :)
https://www.facebook.com/RCmotorsport.Rafal.Cyprys/

i to wszystko jest proszkowo, a po proszkowym nie ma odprysków, a jak zarysujesz to tyko na tym kawałku ni ema mfarby, reszta nie odpryśnie do okoła ;)
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Astra Camo
Silnik: X18XE1
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez Sylwesters7 » 6 października 2017, 10:26

GOREK, pytałem u nich i za kolor który mi się podobał krzykneli z góry minimum 1000zł reszta widoczna na zdjęciu więc dla przykładu dla mnie było bez sensu wydać na felgi 1000zł za malowanie jeżeli po renowacji były warte 1500zł... Ten sam kolor malując normalnie pistoletem znajomy ogarnął mi za 350zł z lakierem...
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez Prochu » 18 marca 2018, 17:02

Powitać po pewnym czasie. Autko cały czas istnieje i się ma jako tako, ale krótka relacja co i jak poniżej.

Auto po około 10tys. po sofcie i nowym sprzęgle niestety zaczęło się ślizgać. Trochę szkoda ale teraz kupię sprzęgło kompletne od 2.8 V6 Turbo, z którego to wykorzystam docisk, aby ślizgania się pozbyć. Planuje również zakup nowych, oryginalnych amortyzatorów do swojego auta, bo tłucze wszystko niemiłosiernie.

Na tą chwilę skupiłem się znów trochę na stylistyce auta. Za miesiąc jadę swoim autem do ślubu więc wypadałoby je doprowadzić do stanu o jakim marzyłem.

Saab był jakiś czas temu na detailingu. Wyczyszczone zostało wnętrze oraz kompleksowo ogarnięty na zewnątrz jednak bez szaleństw i ceramik. 2 etapowa korekta wybrała większość rys :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jestem w trakcie realizacji w firmie Hidretrofit z Poznania i modyfikacji przednich lamp. Lampa został rozklejona, zostało pomalowane wnętrze (niestety całe bo odchodził chrom po maskowaniu taśmami), wpada soczewka Hella EvoX-R pod Xenon D2S + zestaw 5500K. Odbiór lamp w przyszłym tyg a poniżej kilka Spyphoto tego co się dzieje.

Obrazek Obrazek

Jak zrobi się ciepło to podłącze sobie w końcu spryskiwacze reflektorów skoro juz xenon wlatuje.

Skoro ciemny przód to również i tył ciemny. Zabrałem się za to już osobiście. Lampy tylne rozkleiłem, wyszlifowałem krawędzie zarówni w lampie jak i kloszach, wymyłem dokładnie, okleiłem wnętrze lampy według swojego pomysłu (choć chyba podobnie jest w AG Lexmaul), potem pomalowałem i skleiłem na czarny Silikon pogodowy UV. Efekty prac poniżej.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Dodatkowo zamówiłem folię przyciemniającą aby przyciemnić kierunkowskazy.
Do BBSów zamówiłem nowe ori dekielki BBS z UK, które już szczęśliwie czekają u mnie na sezon.

Całość zarzucę na sezon letni. Wtedy wlecą ciemne lampy przód, tył, oraz kierunki, czarny grill Maptun z plastrem miodu oraz nowe 19".

Dodatkowo chciałem uzupełnić trochę wyposażenie wnętrza. Nie miałem niestety w zegarach wskaźnika turbo i znajomy zrobił mi zegary z takowym wskaźnikiem. Wszystko pasuje i wszystko działa oprócz samej wskazówki :/ Niestety do dziś nie wiem jak ją uruchomić w moim aucie.

Wpadło również radio dotykowe Oryginalne Saabowe. Zostało kupione lekko uszkodzone bo nie oddawał płyt, co zostało naprawione jednak radio nie spełnia dalej moich oczekwiań. Przestał działać zestaw telefonu w aucie (nie słychać rozmówcy w aucie) oraz bardzo kiepsko zbiera FM. Na navi mi nie zależało bo i tak nie ma aktualnych map, ale w związku z niedziałaniem całej reszty to prawdopodobnie następny krok będzie ogarnięcie Car Audio na jakimś Androidowym 2Din'owym radiu.

Obrazek

Plany powoli się kończą a auto zaczyna przybierać finalną wizję jaką miałem na to auto. Myślę, że w tym sezonie dokończę już projekt i będę tylko cieszył się z eksploatacji samochodu. Świeże fotki wpadną wraz z poprawą pogody na dworze :)
Ostatnio edytowano 4 kwietnia 2018, 23:50 przez Prochu, łącznie edytowano 1 raz
Prochu

-#USER

Postprzez bartek_87 » 19 marca 2018, 14:06

Pięknie wyszło z lampami. Czekam na finalny wygląd przodu! :)
bartek_87

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Bartek
Auto: Astra F, Vectra B
Silnik: Y26SE, X25XE
Pojemność: 2600, 2500
Telefon: 602720817

Postprzez ulmi » 21 marca 2018, 19:23

ładnie wyszły lampki :564:

sam pisalem do Hidretrofit czy by moje ogarneli ale nic nie odpisali :562:

CZEKAMY jak wszystko powrzucasz na autko -- pewnie szczeki zgubimy :564:
ulmi

Przyjaciel

Imie: Grzegorz
Auto: Astra G
Silnik: X16XL
Pojemność: 1,6

Postprzez blink5 » 25 marca 2018, 10:07

Jak zwykle profi robota! :564:
blink5

-#USER

Województwo: Wielkopolskie
Imie: Rafał
Auto: Vectra B
Silnik: V6
Pojemność: 2498

Postprzez Prochu » 25 marca 2018, 13:13

ulmi napisał(a):
sam pisalem do Hidretrofit czy by moje ogarneli ale nic nie odpisali :562:

Na swoim przykładzie nie polecam firmy, ale zobaczymy efekt finalny :)
Prochu

-#USER

Postprzez Prochu » 4 kwietnia 2018, 19:10

Idzie wiosna, rusza sezon więc działam.

Przyciemnione lampy trafiły na auto. Będę robił jeszcze jedną ich wersję bo te pokleiłem czarnym silikonem i trochę przebija przez klosz nie tak jak chciałem. W każdym razie i tak prezentują się całkiem nieźle :)

i porównanie do serii

Obrazek

Wpadły również przednie lampy, które zostały przerobione. Polakierowane wewnątrz na czarny połysk, zmieniona soczewka na Bixenonową i dołożony zestaw 5500K. W końcu widać wszystko w nocy. Lampy zostały od razu ustawione na stacji diagnostycznej i baja :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako, że zrobiło się ciepło to wpadła również letnia rolka. BBS CK 19" 8.5J, oponki przełożone z poprzednich felg 235/35/19.

Obrazek Obrazek Obrazek

I kilka strzałów finalnej wersji na ten sezon :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Teraz pozostaje przyciemnić kierunkowskazy, przyciemnić lekko szyby i zrobić Audio bo gra to masakrycznie. Poza tym ogarnąć sprzęgło, zawieszenie też woła o pomstę do nieba i pozostaje eksploatacja i radość z auta :)
Prochu

-#USER

Postprzez ZiomeK » 5 kwietnia 2018, 07:43

Super się prezentuje :564: Fajnie wyszły te lampy ;)
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Postprzez Dudek » 5 kwietnia 2018, 08:44

Rewelka. Super wygląda
Dudek

Klubowicz

Postprzez ulmi » 5 kwietnia 2018, 08:44

ślicznie jest :) profi robota :)

ładnie te koła wyglądają ;)
ulmi

Przyjaciel

Imie: Grzegorz
Auto: Astra G
Silnik: X16XL
Pojemność: 1,6

Postprzez mamut55 » 27 września 2018, 11:49

Prochu napisał(a):Na swoim przykładzie nie polecam firmy, ale zobaczymy efekt finalny :)
Coś więcej napiszesz dlaczego nie polecasz? I jak oceniasz lampy po powrocie z ich firmy?
mamut55

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Kamil
Auto: Opel Astra
Silnik: x14xe i c18xe
Pojemność: 1.4 i 1.8
Telefon: 503 489 718

Postprzez Prochu » 9 lutego 2019, 22:27

Siema.

Dawno nic nie pisałem więc odświeżę trochę kotleta :)

Mody trochę stanęły. 21.04.2018 w końcu przypieczętowałem mój związek z małżonką i Saabem powieziono Nas do ślubu. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego też mody stanęły przed weselem :)

Obrazek

Po weselu jak to po weselu. Żonka chciałaby już swoje autko - małe, zgrabne, dobrze wyposażone i of course "ŁADNE". Wybór padł na Grande Punto. Silnik 1.4 T JET 120KM Benzyna + LPG całkiem fajnie wyposażony:

- 1.4 T JET 120KM
- kubełkowe fotele
- klimatronik dwustrefowy
- szklany otwierany dach
- 17 calowe oryginalne felgi
- ciemne szyby, lampy
- skórzana kiera, gałka zmiany biegów, rączka ręcznego
- bluetooth, telefon, system głośnomówiący
- niższe zawieszenie względem serii
itp itd.

Jak na pierwsze autko dla żony chyba spoko :)

No ale człowiek dalej by coś pomodził, dalej taki niedosyt z fury.
Grill niestety stał się dosyć mocno wypłowiały, wpadła idea - malujemy w piano black :) Dodatkowo zauważyłem, że z lamp które niedawno były modyfikowane schodzi bezbarwny lakier. Jako, że usługa była na gwarancji, lampy zostały odesłane i przez chwile jeździłem w serii. Jak graty wróciły to seryjna mordka wróciła znów do wersji Black.

Dodatkowo w końcu zrobiono do Naszego miejsca zamieszkania asfalt. Do tej pory był to odcinek szutrowej 500metrowej drogi, kurzącej się niemiłosiernie. Wpadłem na pomysł, że jest to moment na wyczyszczenie syfu spod maski, ale zanim czyszczenie pomalowałem w firmie, której pracuję pokrywę silnika jak i osłonę turbo w kolor czarny strukturalny mat, który fajnie pasuje do plastików. Dodatkowo w Saabową bolączką tego silnika jest problem przegrzewanych cewek i skracaniu jej żywotności (dla niewtajemniczonych - 4szt są w silniku - 1 nowa cewka 400zł), dlatego też wpadłem na pomysł wycięcia jakiegoś napisu na pokrywie cewek, bo bez niej wyglądał silnik na niekompletny.

Obrazek Obrazek Obrazek

Udało się też wybrać do Łodzi na jakieś spoty/zloty. Trafiliśmy z kolegą na Śniadanie motoryzacyjne w Łodzi, po którym wybraliśmy się na jakieś Saabowe fotki oraz wybrałem się na zlot organizowany przez HollyCrew w Łodzi gdzie również strzelono Saabowi fajną profilową fotkę :)

Wpadła również ostatnimi czasy rozpórka Maptun - polakierowana w czarny mat strukturalny więc idealnie pasuję pod maskę.

Obrazek Obrazek

Dodatkowo pukało zawieszenie, więc wybór padł na ori zawias z wersji Aero. Co ciekawe Saab usiadł jeszcze około 1cm w dół ze względu na fakt, że w momencie gdy na początku obniżałem auto, zostały standardowe seryjne amorki i wpadły springi -30. Amory od aero wychodziły seryjnie w obniżonej wersji auta więc pewnie dlatego urwałem jeszcze 1 cm :)

Przyciemniłem również szyby. Nie chciałem aby były tak ciemne jak finalnie wyszły, ale stało się. Jak mnie mundurowi poproszą o zerwanie, to zerwę i założę jaśniejszy odcień, ale póki co jest jak jest. Bandyta na całego.

Obrazek Obrazek
Obrazek

Obecnie szykuję się na nowy sezon. W PL kilka Saabów 9-3 niestety również polubiło ten model felg także nie byłem unikatowy. Trzeba by coś zmienić. Wybór padł na Rotiform model KPS w czarnym macie/połysku. Początkowo kupiłem 4x 19 x 8.5J, ale udało się dogadać z Rotiform i dostarczono mi 2x 8.5J i 2x 10J. Na tyle będzie chyba potrzebny malutki dystans jakieś 10mm aby nie tarło o mocowanie amortyzatora z tyłu, ale to już się dokupi. Planuję naciągnąć na to nowe opony 235/35/19 zarówno przód i tył.
No ale skoro naciąg, trzeba by popracować nad fitmentem. Zakupiłem gwint Maptun dedykowany do Saaba 9-3. Niestety wszystko na razie leży w garażu i czeka na cieplejsze dni. Na felgi jak i całe auto wpadnie powłoka ceramiczna i będę mógł w końcu wziąć się za audio we wnętrzu. Planuję zmianę radia na 2DIN plus wymiana głośników i dołożenie kilku więcej, ale to dalszy plan.

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Na tą chwilę tyle. Dalej pracuję nad wozidłem jednak co raz częściej udaje mi się jeździć nowymi modelami i powoli wyczuwam, że człowiek starzeje. Chciałbym aby to był ostatni projekt. Planuję budowę domu w najbliższej przyszłości także tuningi będą powoli odchodziły na drugi plan, ale na do tej chwili...

Stay Tuned :)
Prochu

-#USER

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne Auta