Zaloguj    Zarejestruj

Impregnacja dachu Cabrio

Tutaj przedstawiamy relacje z prac przed i po detailingu

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd, Junior ModTeam

• Autor
    Wiadomość

Impregnacja dachu Cabrio

Postprzez felek666 » 24 listopada 2017, 18:19

Witam, chciałbym pokrótce przedstawić małą relację z tego co robiłem z moim dachem do tej pory.
Jako że o dach w cabrio trzeba dbać bardziej niż o zwykły to postanowiłem zaimpregnować go używając do tego różnych środków, na pierwszy ogień poszedł zestaw od firmy SONAX, który to uzyskał najlepszą ocenę w tym blogu:
http://motosoul.pl/impregnacja-dachu-kabrio-12/
http://motosoul.pl/impregnat-do-dachu-c ... anie-test/
Obrazek

sonax jest w formie pianki
oczywiście dach został przygotowany (umyty) i zaimpregnowany, efekt był taki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

osobiście nie uważam tego za doskonały efekt ale cieszyło oko, niestety jak dla mnie nie dość długo się utrzymał taki efekt bo około 4 miesięcy, potem już tylko miejscami było jak trzeba.

Następny w kolejce był zestaw od firmy Car Plan,
Obrazek
którego w wyżej wymienionym blogu nie było a chciałem zobaczyć jaki będzie efekt, zestaw składał się z cleanera i impregnatu, a efekt jest taki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Car Plan jest w formie takiego płynu jak do szyb
Niestety jak widać efekt jest dużo gorszy pomimo że preparat został nałożony według instrukcji i równomiernie na całej powierzchni, na wiosnę będę musiał pomyśleć o kolejnym preparacie do przetestowania, może są tu osoby, które już robiły takie małe testy i mogą doradzić, podzielić sie swoimi doświadczeniami z tymi sprawami, chętnie zobaczę zdjęcia i poczytam ;)
felek666

ModTeam

Województwo: Podkarpackie
Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Re: Impregnacja dachu Cabrio

Postprzez AndziA » 18 grudnia 2017, 23:47

felek666, swego czasu, gdy jeszcze F Cabrio jeździłam to kilka śmieciowych preparatów z marketu testowałam i chcąc nie chcąc najlepiej spisał się właśnie SONAX z tym, że po impregnacji i wyschnięciu preparatu nakładałam kolejną warstwę. Efekt się trochę wzmocnił i wytrzymał pół roku :564:
AndziA

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Anna
Numer klubowy: K033
Auto: Astra H Irmscher
Silnik: Z17DTH
Pojemność: 1686 cm3
Telefon: 506 560 306

Powrót do Blask Twojego projektu