Zaloguj    Zarejestruj

Kamerka w samochodzie

Piszcie co chcecie ale z rozsądkiem.

Moderatorzy: ModTeam, Zarząd

• Autor
    Wiadomość

Kamerka w samochodzie

Postprzez orłoś » 13 czerwca 2018, 21:05

Czy ktoś z Was posiada kamerkę w samochodzie? Jaki model możecie polecić?? Obraz z takiej kamery może być dowodem w sprawie?
orłoś

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Jerzy
Auto: Renault
Silnik: dCi
Pojemność: 1,9

Re: Kamerka w samochodzie

Postprzez GraceG » 26 września 2018, 10:59

Od razu Ci powiem żebyś nie kupował najtańszej za 50 zł. Sam taką miałem i padła po pół roku. Lepiej dołożyć te 300 zł i kupić brandową. Konkretnego modelu nie polecę bo w sumie to sam szukam jakiejś kamerki, ale w necie są super poradniki i recenzje. Wpisujesz tylko kwotę do jakiej chcesz kupić i tyle. Możesz też na youtube popatrzeć na video recenzje różne i od razu masz podgląd jak nagrywa taka kamerka
GraceG

-#USER

Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Imie: Gracjan
Auto: Astra I
Silnik: -
Pojemność: 1.4

Postprzez nadia1101985 » 11 października 2018, 10:38

Zastanawiam się nad zakupem kamerki, ale czy to w ogóle jest większy sens? Robicie użytek z tych nagrań?
nadia1101985

-#USER

Imie: Nadia
Auto: Nissan
Silnik: 1.5
Pojemność: 1769 cm³

Postprzez KucaQ » 11 października 2018, 11:50

GraceG, ja mam najtańszy model GoClevera. Zaraz będzie 5 rok jak ze mną jeździ. Więc nie zawsze najtańsze, będzie dziadostwem ;)

Robicie użytek z tych nagrań?

Przez 5 lat jeszcze mi się nie przydała, ale nie raz i nie dwa była sytuacja, w której mogłaby się przydać, gdyby nie moja reakcja. Ostatni przykład - na dwupasmowym rondzie Pan z prawego pasa postanowił sobie "ściąć" rondo i pojechał prosto zajeżdżając mi drogę na lewym pasie. Gdybym nie wyhamował... facet pewnie by nawet dachował ;)

Od czasu kiedy mam kamerkę, to zawsze mam pecha do krytycznych sytuacji gdy akurat karta się zepsuje, albo po prostu kamerka chwilowo nie działa :D
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez AriExo » 22 lutego 2019, 19:14

To faktycznie masz pecha. Z tego co piszesz to chyba warto zamontować taką kamerkę.
AriExo

-#USER

Województwo: Małopolskie
Imie: Patryk
Auto: Opel
Silnik: 1,4
Pojemność: 1,4

Postprzez eliasz » 20 marca 2019, 09:47

No właśnie mam dylemat w sprawie użytkowania kamerek samochodwych. Z jednej strony jest to fajna opcja, ale podobno ściągają też nieszczęścia?

Kolejne pytanie dotyczy ewentualnego wpływu na weryfikację podczas tych wszystkich zdarzeń drogowych, których możemy stać się sprawcami lub ofiarami. Bo to działa przecież w obie strony.

Proponuję też czytać owu ubezpieczenia, to wbrew pozorom istotna sprawa. Na... można znaleźć owu w poszczególnych ubezpieczalniach.
Ostatnio edytowano 26 marca 2019, 14:54 przez eliasz, łącznie edytowano 1 raz
eliasz

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: Michal
Auto: Astra
Silnik: pb
Pojemność: 2

Postprzez GOREK » 20 marca 2019, 10:57

Zawsze miałem od groma sytuacji, odkąd mam kamerkę jakoś to się odmieniło ;)

Nagrania z kamerki nie musisz udostępniać, więc jeśli miałeś jakąś sytuację i się to nagrało, przeglądnij sobie nagranie i wtedy zdecydujesz czy je ewentualnie pokazać czy nie ;)

Lepiej ją mieć jak jej nie mieć, ja właśnie zakupiłem kolejną, bo poprzednia umarła po 5 latach
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Astra Camo
Silnik: X18XE1
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez Sylwesters7 » 20 marca 2019, 11:09

Mam kamerkę i odkiedy jest założona to dziwne sytuacje mnie mijają.... Któregoś razu sobie jechałem akurat kiedy nie działała i tak pięknie się pocałowali na skrzyżowaniu aż żal że wtedy to się nie nagrało.
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez orłoś » 20 marca 2019, 23:04

GOREK napisał(a):Zawsze miałem od groma sytuacji, odkąd mam kamerkę jakoś to się odmieniło ;)

Nagrania z kamerki nie musisz udostępniać, więc jeśli miałeś jakąś sytuację i się to nagrało, przeglądnij sobie nagranie i wtedy zdecydujesz czy je ewentualnie pokazać czy nie ;)

Lepiej ją mieć jak jej nie mieć, ja właśnie zakupiłem kolejną, bo poprzednia umarła po 5 latach

a jaką masz kamerkę teraz i poprzednią miałeś??
chciałbym porównać parametry Twojej z firmową Mikavi PQ1 którą ostatnio szef wsadził do auta służbowego.
orłoś

-#USER

Postprzez GOREK » 22 marca 2019, 09:16

orłoś napisał(a):a jaką masz kamerkę teraz i poprzednią miałeś??
chciałbym porównać parametry Twojej z firmową Mikavi PQ1 którą ostatnio szef wsadził do auta służbowego.

Wcześniej miałem jakąś tanizne marketową nagrywała w dzień oki w nocy bez szału.
Teraz też kupiłem tania bo za 107zł z wysyłką, G1WH Novatek 96650

Jak dla mnie to jest mega różnica w jakości, jak za tą kase to kamerka jest super ;)
GOREK

Klubowicz

Województwo: Podkarpackie
Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Astra Camo
Silnik: X18XE1
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez eliasz » 28 marca 2019, 14:40

Mimo wszystko warto montować kamerę samochodową. Zwłaszcza w kontekście tego co się dzieje na drogach, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Warszawa, gdzie jazda samochodem to przeprawa przez dżunglę, gdzie rządzi prawo silniejszego.
Kamerki samochodowe ułatwiają dochodzenie roszczeń w sytuacji w której pojawiają się wątpliwości. Nagranie takie zawsze można pokazać policjantowi lub użyć w sądzie. Przydaje się też do kwestii ubezpieczeniowych. Najlepiej skontaktować się z jakimś przedstawicielem TU lub multiagencją ubezpieczeniową np ....
eliasz

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: Michal
Auto: Astra
Silnik: pb
Pojemność: 2

Postprzez Piotr_Wu » 31 marca 2019, 21:25

GOREK, Sylwesters7, Karmicie konta, które są tu zalogowane tylko po to, aby rzucać linkami. Inaczej mówiąc dajecie pożywkę jakiemuś gimnazjaliście dorabiającemu na bieda marketingu internetowym :)

NA prawdę nikt z moderatorów nie zauważył sporej ilości nowych kont (po kilka postów), co to niby w dyskusję się włączając rzucają linkami lub nazwami sprzętów na lewo i prawo?
Piotr_Wu

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Wu
Auto: Astra G, Cee'd ED
Silnik: x18xe1, D4FB
Pojemność: 1796, 1582

Postprzez Sylwesters7 » 1 kwietnia 2019, 08:06

Piotr_Wu, już nie ma żadnych linków. Wrzuci ponownie gówno to dostanie bana. Tych nowych kont jest bardzo dużo i nie sposób wszystkich banować. Nie zawsze zauważę link tak jak w tym wypadku albo w momencie dodania postu jak go czytałem to nie było linku a następnego dnia edycja postu i wrzucił gówno.... A nie będę codzinnie sprawdzał czy coś się zedytowało. Wtedy możesz ty czy inni użytkownicy wyłapać taki spam i wrzucić posta a ja poprawię.
Sylwesters7

ModTeam

Województwo: Lubelskie
Imie: Sylwester
Numer klubowy: K047
Auto: Seat Leon
Silnik: BWJ
Pojemność: 2000
Telefon: 693 241 000

Postprzez orłoś » 17 kwietnia 2019, 13:14

własnie jest problem z jazdą po mieście. Więc lepiej się ubezpieczyć przed wydarzeniem niż po wydarzeniu. Kumpel miał problem bo zatrzymał się w bezpiecznej odległości od samochodu poprzedzającego. Pan wrzucił wsteczny i ruszył. No i walnął w przód. Zadzwonili po policję to sprawdza powiedział że to mu wjechano w tył. Dobrze że byli świadkowie bo byłby problem w tej sprawie. Po tym wszystkim na testu od znajomych pożyczał różne kamerki. zdecydował się mikavi PQ1 taką jak mam w służbowym aucie.
orłoś

-#USER

Powrót do Off-Topic