Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Wycieraczki tył

Postprzez Kłaku » 22 maja 2017, 20:02

Witam czy do Opla Astry F Classic da się zamontować do tyłu wycieraczki jak tak to jaki koszt?
Kłaku

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Patryk
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Pojemność: 1.4

Re: Wycieraczki tył

Postprzez marpas » 22 maja 2017, 22:02

to zależy jakie -z piaskotryskiem wychodzą drożej . wszystko się da tylko pytanie po co?i co chcesz osiagnac? skoro ich tam nie ma tzn ze nie przysluguja a poza tym przemyslales jak to będzie wygladac ?przypomni raczej wiejski tuning .
marpas

-#USER

Postprzez KucaQ » 23 maja 2017, 09:34

marpas, może po prostu chce, bo dużo jeździ i lubi coś widzieć przez tylną szybę. Tego nie wziąłeś pod uwagę?
Nie było oryginalnie, Opel ich nie przewidział, ale ja jak chwilę pojeździłem sedanem to też mi jej brakowało.
KucaQ

ModTeam

Województwo: Łódzkie
Imie: Patryk
Numer klubowy: K054
Auto: BMW E46 Touring
Silnik: M47N
Pojemność: 1995
Telefon: 601990950

Postprzez KaMYk » 23 maja 2017, 10:23

Pomijając aspekt wizualny, to technicznie jest to możliwe tylko robiąc otwór w szybie.
Montaż na dachu raczej nie wyjdzie, bo jednak od środka będzie wystawał dość duży mechanizm z silnikiem i pod podsufitka ukryć się go nie da. Zatem jedyne miejsce to na dole szyby, wówczas mechanizm może da się upchnąć za siedzeniem. Wykonanie otworu w szybie jest oczywiście technicznie możliwe.
położenie wiązki, położenie wężyka do spryskiwacza, pompka spryskiwacza, włącznik. Pewnie trzeba by zaadoptować te elementy z wersji HB. Przypuszczam, że kosztowne to mocno nie jest, mając na względzie ilość F w wersji HB na szrotach.

Co do kosztów, to cóż, trzeba samemu poszukać firmy, która zrobi otwór w szybie i popytać. elementy pewnie dostaniesz na allegro, ceny są podane. Wątpię, czy ktoś kiedyś zakładał, to raczej poradnika "jak to zrobić" nie ma.

Jak zrobisz, daj zdjęcia i opis, ciekaw jestem jak to wyjdzie.

Poniżej szyby jest klapa, także w klapie bagażnika na pewno nie zamontujesz.
KaMYk

Klubowicz

Województwo: Mazowieckie
Imie: Krzysztof
Numer klubowy: K056
Auto: Astra J
Silnik: A20DTH
Pojemność: 2.0 CDTI
Telefon: 691999765

Powrót do Inne