Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Uszkodzony łeb śruby torx

Postprzez zar3k » 9 czerwca 2014, 19:34

Cześć. Probuję wymienić DISa w mojej astrze ale niestety jest on przykręcony śrubami torx. Pierwsza próba i juz łeb sruby wyrobiony. Macie jakies sposoby na odkręcenie takiej śruby? Pechowo jest ona schowana około centymetra w plastiku DISa wieć nie ma jej jak naciąć czy coś.
zar3k

-#USER

Re: Uszkodzony łeb śruby torx

Postprzez Artek » 9 czerwca 2014, 19:44

jak dobrze pamietam to te śruby mają płytki łeb, ja zawsze nabijam spline http://www.matsun.pl/allegro/torx_11/torx_11_02.JPG

on jest troche większy niż torx i młotkiem wchodzi, tylko trzeba dobrać odpowiedni rozmiar
Artek

-#USER

Postprzez zar3k » 9 czerwca 2014, 19:50

Kurcze, dziś kupiłem specjalnie do tego torxy a teraz trzeba będzie kupić kolejny zestaw innych kluczy... :)
zar3k

-#USER

Postprzez marpas » 9 czerwca 2014, 21:54

ja tam kiedyś (latka temu )kupiłem zestaw ok 60 szt w pudelku od ruskiego za 3dychy . jeszcze nie musialem szukac innych narzedzi i zadnej sruby nie schrzanilem.kupuj porządny zestaw raz a nie 5x biegac bo ktoregos rozmiaru ci brakuje . jak jest za maly to nie próbuj bo schrzanisz i dostaniesz dodatkowego bolu kieszeni .
marpas

-#USER

Postprzez zar3k » 9 czerwca 2014, 22:36

Klucze są całkiem w porządku, solidne.
Śruba ma płytkie oczko, klucz mało wchodzi. W dodatku jest z miękkiego stopu.
Próba odkręcenia i po śrubie ;/
Zdołałem odkrecic 2 z 3. Jedna już całkowicie zmasakrowana. Jutro kupie jakiś przecinak i sprobuje z niej zrobić na zwykły, płaski śrubokręt.
zar3k

-#USER

Powrót do Inne