Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Zestaw narzędzi do Asi

Postprzez jarecki89 » 11 lipca 2013, 07:50

Nie wiem czy na pewno w dobrym dziale to umieściłem, jak coś to poprawcie i nie bijcie :553:

Szukałem na forum, ale jakoś mi nie wpadło w oko nic na ten temat. Mam od 2óch miesięcy Asie F z roku 2000 i jeszcze nie mam w niej żadnych kluczy. Chciałbym skompletować zestaw tych najpotrzebniejszych do majsterkowania przy samochodzie, ale nie mam pojęcia jakie rozmiary kluczy są najważniejsze :( Pomożecie? ;)
jarecki89

-#USER

Województwo: Mazowieckie
Imie: Jarek
Auto: Astra F Classic
Silnik: X16XEL
Pojemność: 1.6

klucze

Postprzez valdi2627 » 11 lipca 2013, 08:12

Witam. nie potrzeba żadnych specjalnych narzedzi .Wystarczy zestaw kluczy płasko-oczkowych klucz do świec.Zestaw kluczy typu torx i imbusy. ja kupuje narzedzia f-my cowal i yato. Śrubokrety płaskie i krzyżowe i dobry klucz do kól.Możesz kupić sobie jeszcze lucze nasadowe do wiekszych napraw no i miernik i próbuwka .klucze sa dostepne w zestawach takze jak kupisz duzy zestaw bedziesz miał prawie wszystko.
valdi2627

-#USER

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Waldek
Numer klubowy: nie posiadam
Auto: Opel Astra/Corsa
Silnik: C20NE/x14sz
Pojemność: za mała
Telefon: 669725357

Re: Zestaw narzędzi do Asi

Postprzez papieju » 11 lipca 2013, 09:00

Tak w ramach ciekawostki, Yato wg mnie zeszło z jakością. Taki sam zestaw kluczy nasadowych z grzechotką kupiony kilka lat temu a dziś to nie są te same klucze, to widać słychać i czuć.
Poza tym jak kolega pisał, standardowe klucze i jeśli jesteś nieprzyzwyczajony do Opla to torksy, bo imbusów nawet w Wartburgu używałem
papieju

-#USER

Postprzez jarecki89 » 11 lipca 2013, 09:42

No właśnie torksy wczoraj wypatrzyłem jak sprzątałem w samochodzie i muszę je koniecznie kupić by poprawić ucho z zamka :) a co do kluczy to myślałem, żeby uszczuplić ich ilość do tych naj w stylu 10tka do klem. Ale chyba jednak dam sobie z tym spokój, bo nigdy nic nie wiadomo, co może być potrzebne. Do kół kupiłem krzyżak z FeuVertu nim samochód kupiłem :P Jeszcze nie miałem okazji używać, ale wygląda na porządny. Klucz do świec odziedziczyłem razem z Asią, jakiś chyba najtańszy z tych co są dostępne na Orlenie :D Dzięki za pomoc, jak już jakiś zestaw kupię to się pochwalę ;)
jarecki89

-#USER

Postprzez themarvin » 11 lipca 2013, 12:59

jest gdzies wątek na forum... any way:
YT-1268

Jak na razie nie znalazłem śruby w astrze której bym tym nie ruszył (pomijam śruby głowicy).
Używam tych kluczy już dość długo i dość intensywnie (rower, auta) jedyne co na razie zaobserowałem to mała grzechotka jakby "inaczej" tryka, mam dziwne wrażenie, że nie długo sie rozpadnie, za to duża - tryka wyśmienicie!

P.s. we wnętrzu najcześciej będziesz używał T25, radze kupić sobie porządny śrubokret do tego :D

a co do świec... jak ja kupiłem BOTARI, to nawet jednej świecy nie wykreciłem - bo mi raczka w ręce została... W tym komplecie masz juz dedykowana przystawkę do świec i to chyba ze 3 rozmiary...
Ostatnio edytowano 11 lipca 2013, 14:03 przez themarvin, łącznie edytowano 2 razy
themarvin

-#USER

Województwo: Dolnośląskie
Imie: mvn
Auto: GTC / F
Silnik: Z20LER/X16SZR
Pojemność: 2000

Postprzez jarecki89 » 11 lipca 2013, 13:49

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Chyba w ten zestawik się zaopatrzę, skoro jest taki wszechstronny :) Dopiero wdrażam się w zabawy samochodem i każde info jest dla mnie jak na wagę złota. Dzięki wszystkim :564:
jarecki89

-#USER

klucze

Postprzez valdi2627 » 11 lipca 2013, 13:56

...a i weż młota bo bez niego to nie robota...heh
valdi2627

-#USER

Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Imie: Waldek
Numer klubowy: nie posiadam
Auto: Opel Astra/Corsa
Silnik: C20NE/x14sz
Pojemność: za mała
Telefon: 669725357

Postprzez themarvin » 11 lipca 2013, 14:00

jarecki89, found it!
http://forum.astratuningteam.pl/viewtop ... sc&start=0
temat poruszony, jak przewertujesz cały to będziesz miał niezłą wode z mózgu, ale jak mówię, jak jesteś weekendowym dłubaczem YATO da radę - 3tygodnie temu w Castoramie były po ~269pln, zobacz może jeszcze im sie gdzies ostaly...

P.s. machnąłem sie wmodelu w poprzednim poscie, już wstawiłem poprawny: YT-1268
themarvin

-#USER

Województwo: Dolnośląskie
Imie: mvn
Auto: GTC / F
Silnik: Z20LER/X16SZR
Pojemność: 2000

Postprzez Joszi » 11 lipca 2013, 15:29

coval ma dobre płaskie klucze. Kiedyś dziesiątką i pół metrową rurą odkręcaliśmy głowicę w astrze
Joszi

-#USER

Postprzez BartekLodz » 11 lipca 2013, 16:18

do nasadek 1/2 przedłużka ~40cm, przyda się do większych śrubek
z nietypowych to jak wyżej T25, nasadka 16 do wahaczy, nasadka 21 do pasów, imbus 7 do prowadnic zacisku
BartekLodz

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Bartek
Auto: złOmega
Silnik: y32se
Pojemność: 3175
Telefon: 663231860

Postprzez jarecki89 » 11 lipca 2013, 21:28

valdi2627 napisał(a):...a i weż młota bo bez niego to nie robota...heh
to jest tak jak w kawale, że mężczyzna potrzebuje dwóch rzeczy do naprawy. Jak coś się rusza a nie powinno to się używa taśmy klejącej, a jak coś nie rusza, a powinno to wtedy WD-40 :D

http://forum.astratuningt...der=asc&start=0
temat poruszony, jak przewertujesz cały to będziesz miał niezłą wode z mózgu, ale jak mówię, jak jesteś weekendowym dłubaczem YATO da radę - 3tygodnie temu w Castoramie były po ~269pln, zobacz może jeszcze im sie gdzies ostaly...
akurat w off-topach nie szukałem :P ale i tak coś dziwnie działa mi wyszukiwarka bo jak wklepałem czego i gdzie szukam to wynajdowało mi tematy niezwiązane z zapytaniem... a co do dłubania to niestety za bardzo zabiegany jestem żeby doprowadzić samochód do tak genialnego stanu jak wielu z tego forum z takim zapałem, czego niestety żałuję :( ale w miarę możliwości doprowadzę go do wyględnego stanu ;)

Dzięki za pomoc wszystkim, sporo mi pomogliście. Piątka :501:
jarecki89

-#USER

Postprzez jogus48 » 12 lipca 2013, 20:12

ja tam jeszcze proponuję jakieś nasadki Torx do zestawu, jest kilka takich śrub pod maską
jogus48

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Przemek
Auto: astra
Silnik: C20XE + Coscast
Pojemność: 1998cm^3

Postprzez robson24-78 » 25 czerwca 2015, 13:11

Kotlet odgrzeję - z własnych doświadczeń:

Młotek kilogramowy :)
Nasadki przedłużane do grzechotki
Zestaw wykrętaków do urwanych śrub
Szczypce Morse'a - porządne
Metr rury grubościennej jako przedłużka do kluczy
Wysoki podnośnik (żaba) + dobre kobyłki (co najmniej 2) + zestaw klinów pod koła
Imadło (najlepiej duże i mocne)
Zestaw wybijaków do trzpieni + zbierać wszelkiej maści pierścienie, grube podkładki różnych średnic, stare łożyska itp. - to się przyda przy konieczności wybicia/wyciśnięcia/wciśnięcia różnych tulejek, trzpieni itp. wynalazków - wbrew pozorom jest kilkanaście miejsc w których trzeba to zrobić ;)
Dobry klucz samozaciskowy do rur - nieoceniony np. przy próbie rozkręcania zardzewiałych końcówek drążków
robson24-78

-#USER

Postprzez jarecki89 » 25 czerwca 2015, 15:04

robson24-78, ten zestaw to bardziej jako wyposażenie garażu niż do wożenia w aucie na wszelki wypadek, a że garażu nie posiadam to cóż :D Ale każda dodatkowa informacja z tzw. "życia" jest na wagę złota, dzięki :564:
jarecki89

-#USER

Postprzez marpas » 26 czerwca 2015, 19:20

jarecki ma racje to wyposazenie garażu z podręcznym w-tatem .
poz 1 -po jaka cholerę . jako odważnik aby dupy nnjie zarzucalo ?
-----2-ok
3-juz widze jak na drodze będzie ktoś wykrecal urwane sruby :566:
------4-ok
------5.jedynie do kol .
-----6-jedynie standardowy podnośnik -żadne zaby czy tez kliny . można wykorzystać przydrożne kamienie lub drewno z lasu.czy tez jakas kostke brukowa . wozenie tego w bagażniku przypomina poz 1
---7 -pod warunkiem ze będzie się wozilo stol aby było do czego to jebadlo zamontować .na przydrożnej galezi może być ciężko !!!!!
ogolnie znam jednego który wozi jeszcze lepsze wyposazenie w bagażniku . wystarczy wejść na autokacik i przeczytać posty kol lelka . tylko ze tam nie ma się do czego przyczepić jak ktoś robi 3tys w miesiąc . :564:
marpas

-#USER

Powrót do Inne