Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

brak ogrzewania astra g

Postprzez kalikoko » 25 grudnia 2014, 11:56

Witam mam problem z moją astrą . Astra to 1.7 dti . Brak ogrzewania w aucie uszczelka pod glowica byla robiona bo wczesniej byly inne problemy ztym autem. Teraz wyskoczyl kolejny problem bo nie grzeje silnik nagrzewa sie bezproblemu tylko ze chlodnica jest zimna termostat wymienialem tez nei pomoglo teraz wyciagnolem i tez nic dalej to samo jest jaki moze byc tego problem ?? auto nie posiada klimatyzacji
kalikoko

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Michał
Auto: astra g
Silnik: isuzu
Pojemność: 1.7

Re: brak ogrzewania astra g

Postprzez jokeros » 25 grudnia 2014, 13:17

a nie było oleju we wodzie przypadkiem?
jokeros

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Daniel
Auto: DS4
Silnik: RHD++
Pojemność: 2.0
Telefon: 505541309

Postprzez kalikoko » 25 grudnia 2014, 14:16

wczesniej przed zrobieniem uszczelki byla , teraz po wymianie uszczelki pod glowica jest zalany plynem i dalej nic ciagle zimne i zagadka jest to ze chlodnica jest zimna a silnik zagrzany i nie ma termostatu
kalikoko

-#USER

Województwo: Śląskie
Auto: astra g
Silnik: isuzu
Pojemność: 1.7

Postprzez jokeros » 25 grudnia 2014, 15:02

nie rozumiem tego delikatnie.Pompa dobra?jak możesz mieć chlodnice zimna jak niema termostatu.jak silnik się nagrzewa a niema nigdzie obiegu to cos z pompowaniem nie halo.w takim razie jak go dobrze zagrzejesz to powinno ci wyrzucić plyn skoro niema obiegu w układzie tylko stoi w samym silniku.
Opowiedz się jakos jasniej.
jokeros

-#USER

Imie: Daniel
Auto: DS4
Silnik: RHD++
Pojemność: 2.0
Telefon: 505541309

Postprzez walker » 30 grudnia 2015, 21:54

odświeżam

problem nawiewu dosięgnął również mnie, astra z 2007 roku z klimatyzacją. Do dzisiaj nawiew elegancko działał na 4 biegach, temperatura ok 80-85C jednak w czasie jazdy mimo ustawionego pokrętła na najwyższą temp zaczęło lecieć zimne powietrze zarówno na nawiewie jak i na klimatyzacji. Musiałem pozamykać wszystkie klapki bo nie dało się wyrobić. Jaka może być tego przyczyna, czy problem tkwi w nagrzewnicy, czy może zaworek przy klimatyzacji?
walker

-#USER

Województwo: Łódzkie
Imie: Mateusz
Auto: Astra G
Silnik: Z17DTL
Pojemność: 1,7 CDTI

Postprzez Piotr_Wu » 2 stycznia 2016, 15:01

Najtaniej to sprawdzić stan filtra kabinowego (za schowkiem). Znam przypadek, gdzie mocno zabrudzony filtr powodował, że słabo grzało.
Przy okazji sprawdzania filtra obadać, czy dywan nie jest mokry przy nagrzewnicy. Znów dość częsta usterka w G, że uszczelki po tych kilku-kilkunastu latach nie trzymają i leje się płyn chłodzący do wnętrza auta... no ale to ogrzewanie raczej by nadal działało (jak u mnie), chyba że już płynu chłodzącego nie ma :D
Piotr_Wu

-#USER

Imie: Wu
Auto: Cee'd ED
Silnik: D4FB
Pojemność: 1582

Postprzez MISQ » 3 stycznia 2016, 15:33

tylko i wylacznie nagrzewnica . filtr powoduje parowanie szyb .
masz zabita nagrzewnice na 99% jak biegi dzialaja, sprawdz czy otwiera sie zapadnia cieplo zimno bo lubi sie urwac ciezgno.jak vos mam wszystko na sprzedaz kompletne tanio ;)
MISQ

-#USER

Auto: audi/sejo
Silnik: turbo
Pojemność: 1.2/3/0T

Postprzez GOREK » 3 stycznia 2016, 20:11

Przerabiałem temat u mnie.
Przestało grzać w środku, posprawdzałem linki itp.

Padło na nagrzewnicę, rurki które wchodzą-wychodzą były ciepłe, a nagrzewnica zimna.
U mnie zacią się zawór w lornetce przy samej nagrzewnicy i obieg omijał nagrzewnicę (częsta awaria w astrach) musiałem zdemontować i wymieniłem na używaną.
GOREK

Klubowicz

Imie: Grzesiek
Numer klubowy: K004
Auto: Opel Motorsport
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 506 130 003

Postprzez walker » 22 stycznia 2016, 07:00

przez chwilę naprawdę myślałem, że to termostat bo temperatura nie chciała się podnieść, ale dzisiaj jechałem dłuższą trasę i temperatura normalnie 85 stopni, więc raczej termostat odpada, muszę szukać dalej

edit: filtr kabinowy wymieniany był 2 miesiące temu podczas wymiany oleju. Przy przeglądzie pracownik stacji diagnostycznej zauważył jakiś mały wyciek, domniemał że może być to płyn chłodniczy, ale jego poziom był dobry....

EDIT
Witam

Panowie PILNA sprawa. Naprawiono mi auto w poniedziałek, przepłukano nagrzewnicę, nalano płyn i do wczoraj nagrzewnica ładnie grzała. Wczoraj nagle podświetlenie liczników zniknęło, także podświetlenie nawiewów... Znowu leci zimne powietrze, brak klimy.

Możliwe, że fachura gdzieś popełniła błąd i doszło do zwarcia? Bo nie wiem czy ruszać z reklamacją :560:

Pozdrawiam ;)
walker

-#USER

Imie: Mateusz
Auto: Astra G
Silnik: Z17DTL
Pojemność: 1,7 CDTI

Powrót do Ogrzewanie, Wentylacja i Klima