Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Re: Znika płyn z chłodnicy!!!

Postprzez Baloo-so » 5 grudnia 2015, 13:29

Witam opel astra g 1.6 16v podtlenek lpg ubywa płyn w strasznym tempie na 100 km z 3litry zaznaczam że auto miało wymieniony rozrząd pompę wody jest nowa chłodnica nie ma masła pod krokami ani od zbiornika wyrównawcze go ani od oleju zato leci woda z wydechu, temp jak jest płyn jest ok ale tak chłodnica na dole chłodna na gorze gorąca węże napięte jak baranie jaja aaa jak wchodziłem pod auto to płyn gdzieś z tyłu silnika jak by ciekl ale tylko podczas jazdy bo na wolnych obrotach na postoju nie ma plam pod autem
Baloo-so

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Artur
Auto: Astra g
Silnik: X16xel
Pojemność: 1598

Re: Znika płyn z chłodnicy!!!

Postprzez marpas » 5 grudnia 2015, 16:15

chyba sam już postawiles diagnozę . weze jak baranie jaja cieknie z wydechu masla niet .zapomniales tylko dodac co się dzieje w zbiorniczku jeżeli jest tam jakiś poziom plynu . .miałem podobnie w silniku 8v. po trasie z bydg do gdanska dolałem ok 1l plynu . w drodze powrotnej ok 5 km przed garażem nie miałem plynu w zbiorniczku, wys tem na zeg . dolałem mineralnej do zbiorniczka i dotarłem do domciu . dodam trasa gd -bydg to tylko ok 180 km . co ciekawe ponieważ miałem wówczas taka możliwość dalem probke oleju do sprawdzenia w lab paliw . . plynu nie stwierdzono . olej był w miare ok choc było dużo zastrzezen tylko ze oni nie wiedzieli ze to był lots 15w40 . . wsio szlo w wydech .a z tego lotosa zrezygnowałem .wrocilem do 10w40 . jedyny wyciek to na misce ol. po wymianie uszczelki spokoj i nic nie ubywa .
stan przy wydechu na rozgrzanym z sucha , czysta biala szmata . daj mu w gaz i zobaczysz jak mokra będzie szmata po kilkurazowym wprowadzeniu na obroty .
marpas

-#USER

Poprzednia strona

Powrót do Chłodzenie silnika