Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Przekładka silnika z22se POMOCY

Postprzez szpilkax2 » 5 czerwca 2017, 21:26

Witam bardzo przepraszam jeżeli zakładam nowy temat lecz nie mogę znaleźć takich informacji nigdzie na forum a zarazem bardzo proszę o pomoc.
Mój problem polega na tym że mam w bertonie padnięty silnik z22se ORYGINAŁ 2000 rok , chcę zamienić ten silnik na silnik od Vectry C 2004 również z22se. Moje pytanie brzmi czy nie będę miał żadnych problemów aby wsadzić tylko słupek z vectry A całą resztę ( Elektryka , skrzynia , alternator itd.) zostawić z mojego 2000r . Czy to wszystko będzie pasować ? Czekam na wasze wypowiedzi z góry bardzo dziękuje i pozdrawiam wszystkich PJona :564: :564:
Ps. W silniku wymieniłem rozrząd na nowy ( A co się okazało panewki padły ) chciał bym ten rozrząd też przełożyć do 2004r
szpilkax2

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Dawid
Auto: Bertona
Silnik: z22se
Pojemność: 2200

Re: Przekładka silnika z22se POMOCY

Postprzez ZiomeK » 5 czerwca 2017, 21:38

Silniki są dokładnie te same, jak dobrze pamiętam różnią się tylko prawą łapa silnika ( i tak zostawiasz z astry ), i pompa wspomagania, więc przekręcasz zaślepkę z silnika od Astry w miejsce pompy w vectrze i po problemie. Tylko pamiętaj przy zakupie aby to na pewno był z22se bo vectry miały tez montowane z22yh.
ZiomeK

Klubowicz

Województwo: Łódzkie
Imie: Piotrek
Auto: ASTRA F/G
Silnik: benzyna / disel
Pojemność: 1.8 / 2.0
Telefon: nokia 5800

Re: Przekładka silnika z22se POMOCY

Postprzez szpilkax2 » 5 czerwca 2017, 21:45

Czyli tylko zaślepka, dzięki za bardzo szybką odpowiedź :) Z Astry dzisiaj silniczek już wyciągłem jutro rano jadę po ten z vectry zobaczymy co z tego wyjdzie :) Dzięki jeszcze raz
szpilkax2

-#USER

Województwo: Śląskie
Imie: Dawid
Auto: Bertona
Silnik: z22se
Pojemność: 2200

Powrót do Silnik i osprzęt