Zaloguj    Zarejestruj
  • Autor
    Wiadomość

Astra J dołożenie elektrycznych szyb tył

Postprzez David29 » 12 września 2019, 19:25

Dzień Dobry. Czy ktoś przerabiał temat dołożenia szyb elektrycznych na tył do astry J ?
Czy jest to do zrobienia i w jaki sposób? dodam że kupiłem już następujące rzeczy :
Wiązka drzwi lewy przód od wersji na 4 szyby elektryczne.
Przełącznik na 4 szyby.
Wiązkę wraz z przełącznikiem i mechanizmem szyb tył lewa i prawa strona.
Nie jestem tylko pewny czy potrzebuje jeszcze wymienić wiązkę w drzwiach prawych przednich czy może zostać stara.
Po wymianie wiązki w lewych przednich drzwiach i założeniu przełącznika działa tylko przednia lewa szyba pozostałe nie reagują dodatkowo przełącznik nie jest w ogóle podświetlony. Prawa szyba przednia działa tylko z przełącznika w tych drzwiach natomiast tylne w ogóle nie działają. W BCM nie ma żadnych błędów ani op-com ani opel scaner nic nie pokazują i nie można nic programować nimi. Poradzi ktoś co dalej z tym zrobić?
David29

-#USER

Województwo: Podkarpackie
Imie: Dawid
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Pojemność: 1362

Re: Astra J dołożenie elektrycznych szyb tył

Postprzez felek666 » 12 września 2019, 22:13

panel kierowcy na szyby może mieć innaczej rozwiązane podłączenie przewodów w kostce, w innych miejscach piny od podświetlenia itd, nie napisałeś czy z tyłu wymieniłeś podnośniki szyb na elektryczne, bez tego na pewno ci działać nie będą
felek666

ModTeam

Imie: Radek
Numer klubowy: K045
Auto: Astra G
Silnik: Z18XE
Pojemność: 1800
Telefon: 782286459

Re: Astra J dołożenie elektrycznych szyb tył

Postprzez David29 » 13 września 2019, 07:00

Wiązka razem z panelem w lewych drzwiach jest od wersji na 4 szyby elektryczne wiec piny na 99 % się zgadzają. Bo nawet zrobiłem taki mały eksperyment z ciekawości i podłączałem na odwrót tzn przełącznik na 2 do instalacji na 4 i przełącznik na 4 do instalacji na 2 i było tak że lewy przycisk opuszczał prawą ale nie podnosił a prawy przycisk opuszczał lewą ale również nie podnosił natomiast u mnie lewa działa dobrze i tylko tyle z tego przełącznika na 4 szyby. A jeśli chodzi o tył, to napisałem że kupiłem komplet na tył mechanizmy, przełączniki i wiązki jednak nie założyłem tego w drzwi bo nie założył bym szyb bez możliwości regulacji nimi wiec podłączałem tylko pod złącze bez fizycznego montażu ich w drzwi.
David29

-#USER

Imie: Dawid
Auto: Astra J Sports Tourer
Silnik: A14NET
Pojemność: 1362

Powrót do Elektryka/Elektronika